הדרמה בתיק האלפים

סנגורי נתניהו ואלוביץ': עמדת היועמ"שית - פזיזה ומופרכת

סנגורי נתניהו ואלוביץ': עמדת היועמ"שית - פזיזה ומופרכת
הסנגורים יוצאים נגד ההדלפות וטענו כי הם "סלקטיביות", המליצו לתביעה לשקול למשוך את אישום השוחד ויצאו נגד עמדת היועמ"שית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עו"ד בועז בן צור וראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הדרמה במשפט נתניהו: בעקבות ההתפתחויות האחרונות בתיק 4000, פרסום עמדת היועמ"שית ולקראת עדות ארנון מילצ'ן באולם מלון בברייטון, סנגוריהם של נתניהו ואלוביץ' מגיבים היום (שבת) לראשונה להתפתחויות האחרונות. הסנגורים יוצאים נגד ההדלפות, המליצו לתביעה לשקול למשוך את אישום השוחד וכינו את עמדת היועמ"שית כ"פזיזה ומופרכת". 

כאמור, עורכי הדין בעז בן צור וז׳ק חן פרסמו הודעה לפיה מדובר בהדלפה "סלקטיבית", לדבריהם, "המדליפים השמיטו את הקשרה החשוב של אמירה זו: פניית השופטים לתביעה לפעול על פי סמכותה ולשקול חזרה מאישום השוחד. נאמר, ודומה שמטרת המדליף הייתה להמעיט מערך פניית השופטים לתביעה. פרסום הדברים באופן זה הביא לביקורת לא הוגנת שהושמעה כלפי בית המשפט", מסרו הסנגורים.

https://twitter.com/kann_news/status/1672300853120864256

בהמשך, המליצו לשקול את עמדת השופטים: "מצופה שהתביעה תטה אוזן קשבת ותלמד את הערות בית המשפט ברצינות המתחייבת. כך תמיד, וכך בפרט בשים לב לנסיבותיו הייחודיות של התיק ולשלב המתקדם שבו נמצאת פרשת התביעה. לצערנו, עוד בטרם ניתן היה לקיים דיון רציני בפניית בית המשפט – תודרכה התקשורת על ידי גורמים עלומים שמנוי וגמור עם התביעה להשיב את פני השופטים ריקם ולהמשיך עם אישום השוחד כאילו לא אירע דבר". 

לבסוף סיכמו כי "ההסבר שניתן לעמדה פזיזה זו היה, כי בית המשפט טרם נחשף לתמונה המלאה, וזו תובא בפניו בעיקר בפרשת ההגנה. מדובר בעמדה מופרכת. ידוע לכל שהמקום להוכיח את הטענות המופיעות בכתב האישום הוא בפרשת התביעה. הטענה שיש להמתין לפרשת ההגנה מעידה על חולשת ראיות התביעה. במיוחד בשל רגישות העניין, מתבקש שהצדדים ישמרו על איפוק ויהיו קשובים לדברי בית המשפט, ובהמשך לכך ישקלו את הדברים ואת צעדיהם בצורה רצינית".

הפופולריים