לקראת ימים דרמטיים

סקר כאן חדשות: גנץ מזנק במספר המנדטים

סקר כאן חדשות: גנץ מזנק במספר המנדטים
נתניהו נחלש בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה • כמה תומכים בצמצום עילת הסבירות, והאם המשטרה נוקטת יד קשה נגד המפגינים? | התוצאות המלאות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גנץ ונתניהו
צילום: ללא

ארבעה ימים לאחר פרישתו של מפקד מחוז תל אביב עמי אשד ופחות מיממה להצבעה על צמצום עילת הסבירות - סקר כאן חדשות שפורסם הערב (ראשון) מראה קרב צמוד במפת המנדטים בין המחנה הממלכתי לליכוד, כשמפלגתו של בני גנץ זוכה ל-29 מנדטים לעומת 28 לליכוד של נתניהו. המחנה הממלכתי קופצת בשלושה מנדטים לעומת הסקר הקודם

בחלוקה למפת הגושים: המרכז-שמאל (ללא חד"ש-תע"ל) מגיע ל-61 מנדטים, וגוש הימין עם 54 מנדטים. העבודה ובל"ד לא עוברות את אחוז החסימה. 

חלוקת המנדטים

המחנה הממלכתי - 29 
הליכוד - 28 
יש עתיד - 17 
ש"ס - 10
הציונות הדתית - 9 
יהדות התורה - 7 
ישראל ביתנו - 6 
רע"ם - 5 
חד"ש-תע"ל - 5 
מרצ - 4 

בנוגע לשאלה מי מתאים יותר לכהן כראש ממשלה, גנץ גובר על נתניהו עם 43% לעומת 35% (היתר השיבו שאינם יודעים מי המתאים ביותר). כשמציבים את נתניהו מול יאיר לפיד, ראש הממשלה מקבל 38% לעומת 32% ליו"ר יש עתיד. אחוזי התמיכה בנתניהו בשאלת ההתאמה ירדו ב-5% בהשוואה לסקר הקודם. גנץ זוכה לעלייה קלה של כ-2% בתמיכה בו. 

ולקראת ההצבעה בכנסת מחר, המשתתפים נשאלו אם הם תומכים בחקיקה שתמצמם את עילת הסבירות, כפי שהממשלה מקדמת בימים אלו. 43% הביעו התנגדות לעומת 31% שתומכים במהלך. בקרב מצביעי הקואליציה כמעט 60% תומכים בצמצום עילת הסבירות לעומת 13% בלבד באופוזיציה. 

נושא נוסף שהממשלה דנה בו רבות היום הוא הטיפול המשטרתי בהפגנות נגד הרפורמה. משתתפי הסקר נשאלו מה דעתם על טיפול המשטרה הנוכחי בחסימות הכבישים על ידי מפגינים. 36% אמרו שיש לנהוג ביד קשה יותר נגד חוסמו כבישים, כרבע טענו שהטיפול נכון כפי שהוא ומספר זהה טענו שהמשטרה פועלת ביד קשה מידי. 70% ממצביעי הקואליציה טענו שיש צורך לנהוג ביד קשה יותר בנושא, ו-40% ממצביעי האופוזיציה טענו שמופעלת יד קשה מדי נגד המפגינים. 

שאלה נוספת שעלתה בסקר נגעה למפקד מחוז תל אביב הפורש, ניצב עמי אשד, והעימות שלו מול השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר. הממשתפים נשאלו: "מפקד מחוז תל אביב אשד מאשים את השר בן גביר בהדחה על רקע פוליטי. מי מהשניים צודק?" 43% התייצבו לצידו של אשד, 24% תמכו בבן גביר וכשליש אמרו שהם לא יודעים. 

בקרב מצביעי האופוזיציה 71% תמכו באשד ו-7% בלבד בבן גביר. בקרב מצביעי הקואליציה 50% תמכו בבן גביר לעומת 16% שתמכו באשד. 

סקר כאן חדשות נערך על ידי מכון קנטאר בראשות דודי חסיד היום, 9 ביולי 2023, בקרב מדגם של 606 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה. הדגימה נעשתה באופן אינטרנטי וכוללת את המגזר הערבי. מספר האנשים שהתבקשו לענות על הסקר: 3,185. טעות הדגימה: 4.0%+.

הפופולריים