בתמיכת 86 ח"כים: יצחק קרויזר הוא נציג הקואליציה בוועדה למינוי שופטים

יצחק קרויזר הוא נציג הקואליציה בוועדה למינוי שופטים
הח"כ מעוצמה יהודית נבחר בסבב הבחירות השני לאחר בחירתה של ח"כ אלהרר לנציגת האופוזיציה בוועדה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יצחק קרויזר
יצחק קרויזר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הכנסת מעוצמה יהודית, יצחק קרויזר, נבחר היום (רביעי) לנציג הקואליציה בוועדה למינוי שופטים. קרויזר זכה לתמיכתם של 86 חברי כנסת ויצטרף לחברת הכנסת מיש עתיד, קארין אלהרר, שנבחרה לנציגת האופוזיציה בתחילת החודש.

מוקדם יותר אמרו בציונות הדתית כי המועמד שלהם לוועדה, ח"כ משה סולומון, משך את מועמדותו, דבר שמותיר את ח"כ יצחק קרויזר המועמד היחיד מטעם הקואליציה שצפוי להיבחר, ומטעם האופוזיציה, המועמדים הם רון כץ ועידן רול. עם תום הבחירות, ומילוי נציגי הכנסת לועדה לבחירת שופטים, באופוזיציה מתכננים הגשת עתירה בדרישה להכריח את לוין לכנס את הוועדה. 

בריאיון שערך ח"כ קרויזר הבוקר עם קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, הוא נשאל לגבי עמדתו בנוגע למינוי שופט ערבי לבית המשפט העליון, והאם היה מאשר מצידו מינוי שכזה. קרויזר ענה כי "כל שופט שתפיסת עולמו ציונית ויהודית מוזמן להיות שופט בישראל. אין סיבה לתת את זה למי שלא מחובר לעולם הציוני".

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ יצחק קרויזר בתוכנית "קלמן ליברמן"

בתחילת חודש יולי נבחרה חברת הכנסת קארין אלהרר מיש עתיד לוועדה בזכות מורדים מהקואליציה שהצביעו בעדה. עימות התפתח בתוך הליכוד כשחברת הכנסת טלי גוטליב לא הסירה את מועמדותה – על אף שבישיבת ראשי הקואליציה התקבלה החלטה להצביע נגד המועמדים לדחות את הבחירות.

בכאן חדשות פורסם בשבוע שעבר שבקואליציה מתכוונים לבחור נציג מהכנסת לוועדה למינוי שופטים – אבל לא יבחרו את נציגת הממשלה שצריכה להיבחר לוועדה כדי להשלים את הרכבה. התאריך לבחירת נציגת הממשלה טרם נקבע ולדברי בכירים בקואליציה - לא ייקבע בקרוב. באופוזיציה מבינים שאם אף מועמד לא ייבחר, נתניהו יוכל לדחות את הבחירות בעוד 30 ימים. לכן הם הגישו שני מועמדים מטעם יש עתיד, למרות שהנציג שלא נבחר הוא מהקואליציה. סביר שבאופוזיציה יימנעו מהצבעה, אבל יגישו מועמדות רק כדי למנוע תרגילים.

הפופולריים