פרסום ראשון: הממשלה מקדמת העברת מאה מיליון שקלים לאברכים

הממשלה מקדמת העברת מאה מיליון שקלים לאברכים
ראשי המפלגות החרדיות טענו כי הסכום שהוקצה במסגרת ההסכמים הקואליציוניים לא מגדיל מספיק את הקצבאות שמקבלים לומדי התורה. שר האוצר הביע הסכמה עקרונית להגדלת הקצבאות - וכעת בוחנים מה יהיה המקור התקציבי ואם ייעשה קיצוץ רוחבי כדי לאפשר את המהלך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יצחק גולדקנופף
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

הממשלה מקדמת העברה של יותר ממאה מיליון שקלים נוספים לטובת הגדלה של קצבאות האברכים - כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. הרקע למהלך הוא טענה שהעלו ראשי המפלגות החרדיות, שטוענים כי הסכום שהוקצה להגדלת תקציב הישיבות בכספים הקואליציוניים לא מגדיל מספיק את קצבאות האברכים, וכי הן נמוכות מכפי שהעריכו כשסיכמו על הסכום בממשלה. 

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' הביע הסכמה עקרונית להגדיל את הסכום, כשהמספר עליו הוסכם הוא יותר ממאה מיליון שקלים. במשרד האוצר בוחנים כעת מה יהיה המקור התקציבי להגדלת הקצבאות, כשבין היתר נבחנת האפשרות כי ייעשה קיצוץ רוחבי בתקציב כל משרדי הממשלה. 

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הגיב לפרסום ואמר כי מדובר ב"סחטנות שאין לה סוף". לדבריו, "הסחיטה של המפלגות החרדיות לא עוצרת, עוד ועוד תקציבים לאברכים בדרך למדינת הלכה. ומי לדעתכם ישלם על זה? ׳האנרכיסטים׳ שמשרתים בצבא, עושים מילואים, עובדים ומשלמים מסים". 

חברות מפלגת יש עתיד, ח"כ קארין אלהרר וח"כ מירב כהן הגיבו גם הן לפרסום בציוצים בטוויטר. 

הפופולריים