עוד שלב בדרך לפטור מוויזה לארה"ב: נחתם הסכם ההדדיות

עוד שלב בדרך לפטור מוויזה לארה"ב: נחתם הסכם ההדדיות
ההסכם יאפשר כניסת אזרחים אמריקנים לישראל, גם תושבי יו"ש ועזה, והוא החלק האחרון בסוגית הפטור. אם שב"כ יתנגד לכניסת האזרח – אישור הכניסה לא יתקבל. משרד החוץ האמריקני הודיע כי עד ל-30 בספטמבר הוא יקבל החלטה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הבית הלבן
צילום: אי.פי

השגרירים ניידס והרצוג חתמו היום (רביעי) על הסכם ההדדיות בין המדינות, השלב האחרון בקבלת ישראל לתוכנית הפטור מוויזה. בעקבות החתימה יתחיל מחר יישומו של הנוהל, שיאפשר לכל אזרח אמריקני להיכנס לישראל. הנוהל יחול גם על פלסטינים בעלי אזרחות אמריקנית. זהו אחד העקרונות המרכזיים בתוכנית המחייב כל מדינה המבקשת לקבל פטור. 

משרד החוץ האמריקני הודיע כי עד ל-30 בספטמבר הוא יקבל החלטה לגבי הכללת ישראל בתוכנית הפטור מוויזות לארצות הברית. גורם אמריקני בכיר אמר מוקדם יותר לכאן חדשות כי למרות המתיחות, הפטור מוויזה ייצא לפועל.

בכירים אמריקנים וישראלים אמרו לכאן חדשות כי תכנית הפטור מוויזה היא שתעיד על רמת היחסים בין המדינות. ישראל התחייבה לארצות הברית כי גם אזרחים אמריקנים שגרים ביו"ש ובעזה יוכלו להיכנס לישראל למטרות עסקים ותיירות. מדובר בעזה לפחות בכמה מאות אזרחים אמריקנים, מה שעורר את חשש שירות הביטחון הכללי. עם זאת, אם השב"כ יתנגד לכניסת האזרח מטעמים ביטחוניים, אז אישור הכניסה לא יתקבל. 

אתר אינטרנט ייעודי יפתח מחר, מה שיאפשר את ההגעה של כל אזרח אמריקאי ארצה, גם אם מתגורר בעזה או בגדה ורוצה להגיע לישראל למטרות תיירות או עסקים, עד לשהות של 90 יום.

שר החוץ אלי כהן: "החתימה על הסכם ההדדיות, היא צעד חשוב ומשמעותי לקראת הצטרפות ישראל לתוכנית הפטור מוויזה. מכניסתי לתפקיד שר החוץ פעל משרד החוץ על מנת לקדם את ההצטרפות הישראלית לתוכנית הפטור. אנחנו נמצאים בישורת האחרונה". 

הפופולריים