העיתון שמזוהה עם דגל התורה: לחשב מסלול מחדש ברפורמה המשפטית

יתד נאמן: לחשב מסלול מחדש ברפורמה המשפטית
יתד נאמן קרא הבוקר במאמר מערכת למפלגות החרדיות לשנות את תמיכתם ברפורמה במערכת המשפט: "אין לנו כיהודים שומרי תורה עניין במקום הזה" • עוד הוסיפו: "האם צריכים אנו לשאת בנטל תוצאות המלחמה הזו?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מאמר המערכת ביתד נאמן
מאמר המערכת ביתד נאמן צילום: צילום מסך

עיתון 'יתד נאמן' הליטאי, המזוהה עם דגל התורה של ח"כ משה גפני, קורא במאמר מערכת הבוקר (חמישי) לחשב מסלול מחדש בתמיכת המפלגות החרדיות ברפורמה המשפטית. "מכיון שבית המשפט אינו מתנהל על פי חוקי תורת משה ואינו יונק את סמכותו מכוח התורה, הרי שגם אם יתקנו כל התיקונים של המבקשים לתקן את המעוות, אין לנו כיהודים שומרי תורה עניין במקום הזה", נכתב במאמר.

"לאחר תיקון עילת הסבירות עלינו לחשב מסלול מחדש ולשאול את עצמנו האם בכל מחיר? הן זהו דבר שאיננו בעלי עניין ישיר בו, האם צריכים אנו לשאת בנטל תוצאות המלחמה הזו?", נכתב במאמר.

עוד הוסיפו כי "אומנם פסקת ההתגברות נחוצה לצורך שמירת מעמדם של בני הישיבות ולמען מניעת פגיעה בכל קודשי ישראל, שמירה שלא ניתן עליה בשום דרך ואופן ובפרט כאשר שניתנה לדרישה זו התחייבות בהסכם הקואליציוני. אך אם יש דרך אחרת להשיג את העיקרון והמטרה הזו, האם נכון לכוון את חיצי הרעל שבאויר לכיון ליבם הטהור של בני הישיבות?". 

הפופולריים