אלוף פיקוד הצפון לשעבר: ביו"ש יש אפרטהייד, צה"ל מתחיל להיות שותף בפשעי מלחמה. בדיוק כמו שקרה בגרמניה

אלוף פיקוד צפון לשעבר: צה"ל מתחיל להיות שותף בפשע מלחמה
אלוף במיל' עמירם לוין לכאן רשת ב על רה"מ נתניהו: "נמצא יותר מדי זמן בשלטון, מסואב, ומוקף אומרי הן" • ח"כ דנון מהליכוד בתגובה: "מי שמשווה אותנו לגרמניה או למשטר הנאצי, צריך להבדק"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמירם לוין בהפגנה בקפלן, אמש
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

האלוף במילואים והמשנה לראש המוסד לשעבר עמירם לוין, אמר הבוקר (ראשון) כי "צה"ל מתחיל להיות שותף לפשעי מלחמה, בתהליכים עמוקים המזכירים תהליכים שקרו בגרמניה הנאצית". האלוף במיל' לוין הוסיף: "תסתובב בחברון ותראה רחובות שערבים לא יכולים להסתובב שם. זה כואב ולא נעים אבל זו המציאות. עדיף להתמודד איתה קשה ככל שתהיה מאשר להתעלם ממנה".

האזינו לריאיון המלא עם האלוף במיל' עמירם לוין בכאן רשת ב

בריאיון בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, תקף לוין בחריפות את ראש הממשלה נתניהו ואמר כי הוא "נמצא יותר מדי זמן בשלטון, מסואב, ומוקף אומרי הן. בן גביר צריך לשבת תחת סורג ובריח. ניצלו את חולשתו קבוצה משיחית, עבריינים, נוער גבעות שאינם יודעים מה זאת דמוקרטיה".

חבר הכנסת דני דנון מהליכוד, חבר ועדת חוץ ובטחון, אמר בתגובה כי עצוב מאד שאנשים, שעשו דברים טובים למדינה, הפכו למזהי תהליכים. "כנראה שבערוב ימיהם דעתם משתבשת קצת. מי שמשווה אותנו לגרמניה או למשטר הנאצי, צריך להבדק". דנון הוסיף כי עצוב שהם לוקחים את הדברים למקומות קיצוניים, מסוכנים ולא נכונים. הם מנסים להעביר את המרמור שלהם לאחרים, בלי הצלחה", אמר דנון.

מלשכת השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר מסרו בתגובה לדברי האלוף במיל' לוין: "עמירם לוין יודע היטב שבן גביר לא גוייס לצבא בשל לחץ פוליטי של אנשי שמאל. שיקרא עבריין לחברו אהוד אולמרט שישב בכלא. את השר בן גביר האשימו כשהיה נער בחלוקת סטיקרים והפגנות - מה שהיום היה מחשיב אותו כגיבור".

הפופולריים