שרים בכירים תקפו את בן גביר, גורם בסביבת רה"מ: "האמירה של השר מטומטמת"

שרים בכירים תקפו את בן גביר על תפקודו כשר לביטחון לאומי
הגורם מסר לכאן חדשות כי "צריך לדאוג שכולם ייסעו בביטחון. ההשוואה שעשה בין פלסטינים שלא מעורבים בטרור לאלה שכן, ייצרה נזק מדיני" • לשכת ראש הממשלה פרסמה הודעה באנגלית, לפיה דבריו של השר לבטחון לאומי, מכוונים לטרורסיסטים פלסטינים שמנצלים את חופש התנועה כדי לרצוח נשים ישראליות, ילדים ומשפחות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר לביטחון לאומי בן גביר
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

שרים בכירים בממשלה יצאו נגד איתמר בן גביר ואמרו שכל עוד הוא השר לביטחון לאומי, לא תהיה בשורה בטיפול בפשיעה בחברה הערבית. כך פורסם הערב (שישי) בתוכנית "חדשות שישי" בכאן 11.

עוד פורסם הערב כי גורם בסביבת ראש הממשלה נתניהו קרא לאמירתו של בן גביר בחדשות 12 "אמירה מטומטמת וטיפשה". הגורם מסר לכאן חדשות כי "צריך לדאוג שכולם ייסעו בביטחון. ההשוואה שעשה בין פלסטינים שלא מעורבים בטרור לאלה שכן, ייצרה נזק מדיני".

ערב כניסת השבת גיבה ראש הממשלה בנימין נתניהו את השר בן גביר שאמר בריאיון לחדשות 12 כי "הזכות שלי, של אשתי ושל ילדיי להסתובב ביהודה ושומרון קודמת לזכות התנועה של הערבים". בהודעה שפרסמה לשכת ראש הממשלה בשפה האנגלית נכתב כי "ישראל מאפשרת חופש תנועה מירבי לישראלים ולפלסטינים ביהודה ושומרון".

"טרוריסטים פלסטינים מנצלים את חופש התנועה לרצוח נשים, ילדים ומשפחות על ידי מארב בנקודות מסוימות בצירים שונים", נכתב בהודעה. "כדי למנוע זאת, כוחות הביטחון הישראלים נוקטים באמצעי בטיחות מיוחדים - ולכך התכוון השר בן גביר כשאמר 'הזכות לחיים קודמת לחופש התנועה'. ישראל תמשיך במדיניותה - ותשמור על הביטחון תוך מתן חופש תנועה לישראלים ולפלסטינים כאחד".

השר בן גביר התראיין ביום רביעי לחדשות הערב והתייחס למצב הביטחוני ביהודה ושומרון. "צריך עוד מבצע צבאי, לחזור לסיכולים ממוקדים וגם - לפרוס מחסומים בכל יהודה ושומרון", אמר בריאיון למיכל רבינוביץ'. "סליחה, אבל חופש התנועה פחות חשוב לי מחיים של אמא שנרצחת".

הפופולריים