ישיבת הממשלה: נתניהו הגדיר את הירי בכפר כנא "פיגוע"

ישיבת הממשלה: נתניהו הגדיר את הירי בכפר כנא "פיגוע"
ראש הממשלה איים על בכיר חמאס: "יודע היטב למה הוא וחבריו נמצאים במקומות מחבוא"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרשת פגסוס
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (ראשון) בישיבת הממשלה כי אירוע הירי בכפר כנא הוא "פיגוע". נתניהו גם הזהיר את בכיר חמאס סאלח אל-עארורי: "הוא יודע היטב למה הוא וחבריו נמצאים במקומות מחבוא. בחמאס מבינים היטב שאנחנו נילחם בכל האמצעים שלהם לייצר טרור נגדנו. מי שינסה לפגוע בנו – ישלם את מלוא המחיר".

 

הממשלה צפויה לאשר בישיבת הממשלה הקמת ועדת הבדיקה בעניין פרשת תוכנות הריגול, עליה הכריז שר המשפטים יריב לוין לפני כחודש. הוועדה תוסמך לבדוק את התנהלות גורמי המשטרה, הפרקליטות ומערכות הפיקוח עליהן, בכל הקשור לביצוע פעולות רכש, מעקב ואיסוף בכלים קיברנטיים אחר אזרחים ונושאי משרה. 

ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי שלא להצביע על הקמת הוועדה בישיבת הממשלה, זאת בשל החשש לניגוד עניינים הנובע מנהתנהלות תיקיו המשפטיים. שכן, היועצת המשפטית לממשלה הזהירה מפני עיסוק הוועדה בתיקים תלויים ועומדים, כמו גם תיקי ראש הממשלה. בעקבות הביקורת של היועמ"שית, שר המשפטים יריב לוין תיקן את ההצעה עליה יודנו היום בישיבת הממשלה, כך שהיועצת או פרקליט המדינה יוכלו  להזהיר או להעיר בעת עיסוק בתיקים או נתונים מסוימים.

בתוך כך, גורמים בכירים במשטרה הזהירו בימים האחרונים את ראש הממשלה נתניהו - במידה ותאושר בישיבת הממשלה הקמת ועדת החקירה לבדיקת שימוש ברוגלות, הדבר יביא לגל התפטרות במשטרה. לפי גורמים במשטרה, שוטרים בחטיבת הסיגינט (הסייבר), שמונה בין 60 ל-70 איש, כבר הביעו רצון להתפטר אם הועדה שיזם שר המשפטים לוין, תאושר. גורם במשטרה מסר לכאן חדשות: ״המשטרה ממילא מתפקדת כמעט ללא רוגלות בשיאו של המאבק בפשיעה בחברה הערבית - הועדה תביא מכה אנושה ליחידת הסיגינט״.

 

 

הפופולריים