שר הביטחון החליט: לא יהיו שינויים בגל"צ

שר הביטחון החליט: לא יהיו שינויים בגל"צ
יואב גלנט קיבל את המלצות הוועדה שלא להפריט את התחנה הצבאית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יואב גלנט
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

שר הביטחון יואב גלנט קיבל את המלצתה של הוועדה בראשות מנכ"ל משרד הביטחון איל זמיר, והחליט להשאיר את תחנת גלי צה"ל פתוחה ולא להפריט אותה. עמדת גלנט מתקבלת כנגד עמדת הרמטכ"ל הרצי הלוי. גורמים בוועדה אמרו כי ההמלצה לא משנה באופן ממשי את המציאות כיום. כך פורסם אתמול (שני) בחדשות הערב בכאן 11.

הוועדה גם המליצה כי תצומצם השתתפות חיילים בסיקור פוליטי, וכי יוגדל נפח העיסוק בתחנה בעניינים צבאיים וחברתיים הקשורים לחברה הישראלית. מנגד, הומלץ על שינויים בפיקוח על תחנת הרדיו. הוועדה ציינה כי הרמטכ"לים לשעבר מתנגדים להשארת תחנת הרדיו הצבאית במתכונתה הנוכחית. 

ועדת האיתור שהקים שר הביטחון לשעבר בני גנץ המליצה למנות את אור צלקובניק למפקד קבוע של גלי צה"ל, אולם גלנט החליט שלא ליישם את המלצתה, בטענה שהוא מעוניין לבחון את המשך קיומה של התחנה ואת תפקודה. דני זקן מונה כממלא מקום מפקד גל"צ.

גלנט הקים את הוועדה שגיבשה את מסקנותיה. בינתיים צלקובניק מונה למנכ"ל חדשות 13, והמלצת הוועדה נותרה חסרת משמעות. כעת יצטרך גלנט להחליט כיצד להתקדם בעניין מינוי קבע לניהול התחנה הצבאית.

חבר הכנסת דן אילוז מהליכוד תקף את חבר מפלגתו גלנט ואמר כי "קראתי את הדיווחים על כך שידידי שר הביטחון החליט שלא להפריט את תחנת גל"צ. אני מקווה מאוד שאלה לא דיווחי אמת. עצם קיומה של תחנת רדיו צבאית המשדרת לציבור הרחב היא פגיעה בדמוקרטיה ובחופש העיתונות".

עוד הוסיף חבר הכנסת אילוז כי "תחנת רדיו צבאית היא כלי מצוי במשטרים דיקטטוריים צבאיים, לא בדמוקרטיות. לא מצאתי עוד מדינה דמוקרטית עם תחנת רדיו צבאית המשדרת לציבור הרחב תכנים אזרחיים. אנחנו מדינה שיש לה צבא, לא צבא שיש לו מדינה. חופש העיתונות טומן בחובו את הורדת ההתערבות של גופים ממשלתיים בתקשורת ולא אמור לתת לגופים ממשלתיים, ובטח שלא צבאיים, לנהל גופי תקשורת. עיתונות חופשית מתחילה בשוק חופשי".

הפופולריים