לאחר האמירה המקוממת: פעיל הליכוד חוזר למפלגה

לאחר האמירה המקוממת: פעיל הליכוד חוזר למפלגה
בית הדין של הליכוד החליט להשאיר את הפעילים איציק זרקא, משה מירון ורמי בן יהודה במפלגה - למרות התבטאויותיהם הקשות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ואיציק זרקא
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בית הדין של הליכוד החליט אתמול (שישי) כי הפעילים איציק זרקא, משה מירון ורמי בן יהודה ישארו בליכוד, למרות התבטאויותיהם הקשות. עוד הוחלט כי זרקא יורחק לשנה אם יתבטא שוב בנושא השואה - עקב קריאתו לפני כחודשיים כלפי מפגינים אשר מחו נגד הרפורמה ליד בית שאן: "אשכנזים תישרפו בגיהינום, אני גאה על שישה מיליון שנשרפו".

כמו כן, בית הדין של הליכוד קבע כי התקופה שבה הורחק מהמפלגה דינה כתקופת השעיה שזרקא כבר ריצה. נגד זרקא הוגשה תלונה ודבריו עוררו ביקורת מתוך מפלגת הליכוד. ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה לסלק את זרקא מתנועת הליכוד ואמר "לא נקבל התנהגות מבישה". גם שר הביטחון יואב גלנט דחה את אמירותיו ומסר: "עלינו לשמור על שיח מכבד וראוי לזכור כי יש למילים משמעות". 

שר המשפטים יריב לוין הגיב למקרה: "אני מגנה בכל לשון את ההתנהגות וההתבטאויות המזעזעות של איציק זרקא הערב. אין מקום להתנהגות ולהתבטאויות כאלה בשום מקום ובשום מצב. בניגוד לדרך שבה פועלים ראשי האופוזיציה, שמגבים אלימות, סרבנות והסתה משמאל, אני לא אעבור לסדר היום על התבטאויות אלימות ופוגעניות, אפילו אם הן באות מאיש ימין".

לאחר פרסום התיעוד, התנצל זרקא וטען: "הותקפתי באלימות קשה, כתוצאה מכך יצאו לי מילים מהפה שהן לא נכונות. אני מתנצל מעומק נשמתי, סליחה אם פגעתי במישהו".

הפופולריים