האמירה המקוממת של פוטין נגד ישראל: מדיניות ההתנחלויות גרמה לטבח של חמאס

פוטין נגד ישראל: מדיניות ההתנחלויות גרמה לטבח של חמאס
נשיא רוסיה האשים את ארה"ב בהבערת המזרח התיכון מאחר שהיא מביאה נושאת מטוסים לאזור: "מה הם רוצים לעשות? להפציץ את לבנון?"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ולדימיר פוטין, היום
צילום: אי-פי

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר היום (רביעי) כי אחת הסיבות למתקפת חמאס והג'יהאד האסלאמי על ישראל היא "מדיניות ההתנחלויות של ישראל". עוד הוא הוסיף כי "הבעיה הפלסטינית היא בלב של כל מוסלמי, זה ודאי. זה נמשך עשרות שנים ונחשב אי צדק". נשיא רוסיה אמר שארצו תומכת בהקמת מדינה פלסטינית. 

פוטין האשים את ארצות הברית בהחרפת המצב במזרח התיכון בכך שהיא העבירה נושאת מטוסים לקירבת ישראל. "אני לא מבין למה הם מביאים נושאת מטוסים למזרח התיכון, מה המטרה? הם הולכים להפציץ את לבנון?" אמר הנשיא הרוסי. "מה שלא יהיה, צריך לצמצם את מספר הנפגעים בקרב נשים וילדים. אם גברים החליטו להילחם זה בזה - שייאבקו ביניהם. תעזבו את הנשים והילדים בצד. שני הצדדים". 

בהמשך נאומו בכנס אנרגיה במוסקווה טען הנשיא הרוסי כי "מדינת ישראל קמה ומדינה פלסטינית כידוע לא. יתרה מכך, חלק מהאדמות שהפלסטינים החשיבו לשלהם נתפסו על ידי ישראל בדרכים שונות אבל באמצעות כוח צבאי". פוטין תקף את ארצות הברית ש"ניסתה לפצות את הפלסטינים באמצעים שונים" במקום לפעול להקמת מדינה פלסטינית לדבריו.

בעקבות פתיחת המלחמה, ארצות הברית העבירה את נושאת המטוסים "ג'ראלד פורד" לאזור קפריסין, בסמיכות לישראל. על גבי נושאת המטוסים יש כ-75 כלי טיס, והיא נחשבת לגדולה ביותר בצי האמריקני. צבא ארצות הברית ישלח לאזור ספינות קרב נוספות. דובר הפנטגון פטריק ריידר אמר בשיחה עם כאן חדשות כי המטרה של שליחת נושאת המטוסים ג'ראלד פורד היא להראות תמיכה בישראל, אבל גם לשלוח מסר הרתעה לאיראן וחיזבאללה שלא להסלים את המצב. 

הפופולריים