היועמ"שית: כספים קואליציוניים שאינם לצרכי מלחמה - מוקפאים

היועמ"שית: כספים קואליציוניים שלא לצרכי מלחמה - מוקפאים
ככל שהממשלה או שר יבקשו לעשות שימוש אחר בכספים - יהיה צורך בקבלת החלטת ממשלה שתחריג באופן מפורש את הקצאות הכספים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלי בהרב מיארה
צילום: שיר תורם, פלאש 90

היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, קבעה הערב (שלישי) כי הכספים הקואליציוניים שאינם מיועדים למלחמה, יוקפאו. למעשה, התקציבים שיועדו ליישום הסכמים פוליטיים אשר טרם הוקצו או שטרם התקבלה לגביהם התחייבות, מהווים מקור תקציבי למימון צרכים הנובעים מהלחימה, כך על פי לשון ההודעה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

בהתאם לכך, העמדה המשפטית היא שאם יהיה צורך לשימוש אחר בסכומים אלה, שלא למטרות הצרכים הנובעים מהמלחמה, יהיה צורך בקבלת החלטת ממשלה שתחריג באופן מפורש את הקצאות הכספים לייעודים הספציפיים. במסגרת זו, הממשלה תשקול את הנימוקים להחרגה אל מול הצרכים התקציביים האחרים והצרכים הנובעים מהלחימה, שעבורם הוקפאו הכספים.

החלטת היועמ"שית התקבלה על רקע הודעת החשב הכללי באוצר בשבוע שעבר, לרשת החינוך של ש"ס, כי לא ישלם לעובדיה את תוספת "אופק חדש" במשכורת אוקטובר עקב מניעה משפטית. מדובר בתוספת שתוקצבה במסגרת הכספים הקואליציוניים, כדרישה של המפלגות החרדיות - שעלותה מגיעה למאות מיליוני שקלים בשנה.

במכתב למנכ"ל הרשת כתבו אנשי משרד האוצר כי משרד המשפטים קיים בדיקה בעניין החלת רפורמת "אופק חדש" ברשתות החינוך החרדיות ולכן קיימת מניעה משפטית להעביר את התשלום עד להשלמת הבדיקה.

הפופולריים