נתניהו דורש לקדם חוק שיגביל את הצנזורה הצבאית: "מאשרת פרסום ידיעות שעלולות לפגוע בביטחון המדינה"

רה"מ דורש להגביל את הצנזורה: "עלולה לפגוע בביטחון"
על הפרק: חוק שיגביל את שיקול הדעת של הצנזורה ויחייב אותה לאסור פרסומים באופן נרחב הרבה יותר מהמצב הקיים. לפני כשבועיים דווח כי לשכת רה"מ זעמה על הצנזור הצבאי הראשי על שלא בלם את פרסום הידיעה על מעבר משפחת נתניהו לבית מיליארדר בי-ם "משיקולים ביטחוניים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו ביבי
צילום: מארק ישראל סלם

ראש הממשלה בנימין נתניהו דורש לקדם חוק שיגביל את שיקול הדעת של הצנזורה הצבאית בזמן המלחמה, ויחייב אותה לאסור פרסומים באופן נרחב הרבה יותר מהמצב הקיים היום - כך פורסם הערב (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. לטענת נתניהו, הצנזורה הצבאית מאשרת פרסומים הפוגעים בביטחון המדינה והוא זועם על התנהלותה מאז תחילת הלחימה. 

העיתונאי גידי וייץ דיווח בעיתון "הארץ" לפני כשבועיים כי לשכת נתניהו זעמה על הצנזור הצבאי הראשי, תא"ל קובי מנדלבליט, על שלא בלם את פרסום הידיעה שלפיה משפחתו של ראש הממשלה עברה מאז תחילת המלחמה להתגורר בביתו של המיליארדר סיימון פאליק בירושלים "משיקולים ביטחוניים". 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
> המייסדים וממשיכי הדרך הרצחנית: הפנים שמאחורי חמאס

בתוך כך, אתמול דרש נתניהו בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני לקדם בדחיפות גם את החוק שיאפשר בדיקות פוליגרף לשרים. ראש הממשלה אמר לשרים שהשתתפו בישיבה: "אני דורש להפסיק את כל ההדלפות מהקבינט, ולקדם בדחיפות את חוק הפוליגרף". שרים בקבינט הביעו התנגדות לחקיקה זו: "זו סתימת פיות. אם החוקים יעברו, שיקול הדעת בנוגע לפרסומים יהיה רק של נתניהו ולשכתו, וזה יכול להיות קריטי לביטחון המדינה", אמר אחד מהם. 

הפופולריים