המסר של נתניהו לאמריקנים: "לא תהיה רשות פלסטינית בעזה"

המסר של נתניהו לאמריקנים: "לא תהיה רשות פלסטינית בעזה"
לאחר שהנשיא ביידן הבהיר בחודש שעבר כי בתום המלחמה יש ליצור רשות פלסטינית מחודשת שתשלוט ברצועת עזה, ראש הממשלה הבהיר בפני חברי כנסת כי הדבר לא יקרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, ראש הממשלה בנימין נתניהו
צילום: גטי אימג'ס

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בשיחות סגורות בשבוע האחרון לעתידה של רצועת עזה בתום המלחמה ואמר: "לא רק שלא תהיה רשות פלסטינית מחודשת בעזה אחרי המלחמה - גם לא תהיה רשות פלסטינית בעזה בכלל" - כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. את הדברים אמר נתניהו לחברי כנסת ואף העביר מסרים בנושא לבכירים אמריקנים.

עקבו אחרי ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות - לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים
החטופים שעדיין בשבי חמאס: הרשימה המלאה

באחת ממסיבות העיתונאים שקיים ראש הממשלה לאחרונה, טען כי הרשות הפלסטינית איננה יכולה לשלוט ברצועת עזה "במתכונתה הנוכחית", ואילו בשיחות שקיים נתניהו השבוע אמר כי הוא מתנגד לכל שליטה של הרשות ברצועה אחרי המלחמה. 

בניגוד לעמדת נתניהו, נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן הבהיר בחודש שעבר במאמר שפורסם בוושינגטון פוסט כי לאחר המלחמה ברצועת עזה, הרשות הפלסטינית צריכה להיות הגוף השלטוני בה - ודרש שיבוצעו ברשות רפורמות אזרחיות. לדבריו, הרפורמות נדרשות כדי לחזק אותה, להפוך אותה ליציבה ולאפשר את שליטתה ברצועה ביום שאחרי. ביידן הדגיש כי בסופו של דבר עזה והרשות הפלסטינית צריכות להתאחד תחת ממשל אחד שאותו כינה: "רשות פלסטינית מחודשת".

הפופולריים