נתניהו: נערכים לאפשרות של לוחמה מול כוחות הרשות הפלסטינית

נתניהו: נערכים לאפשרות של לוחמה מול הרשות הפלסטינית
ראש הממשלה אישר כי תרחיש "היפוך קנים", במקרה של שיתוף פעולה בין הרשות וחמאס ביהודה ושומרון, נמצא על השולחן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ועדת חוץ וביטחון כנסת
צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו אישר כי בישראל נערכים לאפשרות של לוחמה מול כוחות הרשות הפלסטינית, זאת ברקע הדיבורים על הקלות לפלסטינים והעיסוק בשאלת הכנסת עובדים פלסטינים לישראל. כך דווח היום (שלישי) בתוכנית הבוקר הזה עם אריה גולן בכאן רשת ב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

החטופים שעדיין בשבי חמאס - הרשימה המלאה

בדיון הסגור שהתקיים בוועדת החוץ והביטחון עם ראש הממשלה, נשאל נתניהו על ידי חברי כנסת על האפשרות של תרחיש היפוך קנים - מקרה שבו כוחות הרשות הפלסטינית מפנים את הרובים שלהם לעבר צה"ל ביהודה ושומרון במסגרת שיתוף פעולה בין חמאס לרשות הפלסטינית.

נתניהו השיב: "תרחיש היפוך הקנים מוכר לנו והוא נמצא על השולחן. אנחנו דנים עליו. ואנחנו רוצים להגיע למצב שאם קורה אירוע שכזה, אז תוך כמה דקות יהיו מסוקים באוויר שייתנו מענה בתגובה לאירוע שכזה".

בדיון שהתרחש אמר ראש הממשלה כי "הסכם אוסלו הוא אסון שהביא לאותו מספר קורבנות כמו 7 באוקטובר, במשך זמן ארוך יותר. הסכמי אוסלו הם הטעות היסודית, לקחו את הגורם הכי אנטי ציוני והכי אנטי יהודי והביאו אותו לכאן". נתניהו מסר לחברי הקואליציה סקירה על הלחימה וקיבל ביקורת לגבי עצימות הלחימה ופריסת הכוחות.

בנוסף, התייחס ראש הממשלה לשאלת היום שאחרי המלחמה בעזה: "הרצועה תהיה בשליטה צבאית ישראלית. לאחר המלחמה יפעל בעזה מנהל אזרחי והרצועה תשוקם בהובלת מדינות המפרץ. לא ניכנע ללחצים בין לאומיים". בתגובה לכך דובר משרד החוץ האמריקני אמר כי "הנשיא ביידן היה מאוד ברור - אנחנו רוצים לראות את הרשות הפלסטינית מאחדת מחדש את הגדה ואת הרצועה, ולא רוצים לראות כיבוש ישראלי או הפחתה בשטחים הפלסטיניים".

 

הפופולריים