התוכנית ליום שאחרי: חמולות מוכרות ישלטו על אזורים בעזה - ויחלקו את הסיוע ההומניטרי

התוכנית ליום שאחרי: חמולות מקומיות ישלטו על אזורים בעזה
על פי התוכניות שגובשו בצה"ל ויוצגו מחר בישיבת הקבינט, כל חמולה תקבל תת-מחוז ותהיה אחראית על חלוקת הסיוע ההומניטרי שנכנס מישראל וממצרים. נתניהו בוועדת החוץ והביטחון: כל עוד הרשות לא משתנה, אין טעם לדבר עליה כחלק בניהול הרצועה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משאיות עם ציוד סיוע לעזה 02.11.23
צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

התוכנית של ישראל לעזה: חמולות שמוכרות לשב"כ ולצה"ל ינהלו את הרצועה ויחלקו את הסיוע ההומניטרי - כך פורסם הערב (שני) בחדשות הערב בכאן 11. לפי התוכניות שגובשו בצה"ל ויוצגו מחר בישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני תחולק למחוזות ולתתי-מחוזות כאשר כל חמולה תשלוט בכל תת מחוז ותהיה אחראית על חלוקת הסיוע ההומניטרי שנכנס ממצרים וישראל. לפי התוכניות, החמולות ינהלו גם את החיים האזרחיים בעזה לתקופת ביניים. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
שמות הנופלים והנופלות במלחמה - עמוד מתעדכן

נתניהו: "אין טעם לדבר על הרשות כחלק בניהול עזה"

עוד פורסם הערב במהדורה כי ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום לוועדת החוץ והביטחון כי "אין טעם לדבר על הרשות כחלק בניהול עזה כל עוד הרשות הפלסטינית לא עברה שינוי יסודי. אם הם רציניים בכוונתם להשתנות, שיוכיחו זאת קודם ביהודה ושומרון".

הדברים הגיעו אחרי פגישותיו של השר רון דרמר בארצות הברית עם שר החוץ האמריקני בלינקן ועם היועץ לביטחון לאומי סאליבן, שבהן דיבר על גוף פלסטיני שישלוט ברצועה, אך לא הרחיב. בלינקן, שיגיע לישראל השבוע, יבקש מהדרג המדיני הבהרות בעניין. החשש בממשל האמריקני הוא שהסירוב הישראלי להסכים על גורם פלסטיני שאמור לנהל את הרצועה ביום שאחרי יוביל לכיבוש ישראל בפועל של הרצועה - "מכיוון שמישהו יצטרך לדאוג לפן האזרחי". 

 

 

הפופולריים