ארה"ב במסר לישראל: תעבירו את הכסף לרשות הפלסטינית , אחרת היא תקרוס

ארה"ב במסר לישראל: תעבירו את הכסף לרש"פ, אחרת היא תקרוס
בוושינגטון טוענים כי נתניהו והדרג המדיני הסכימו למתווה שיעביר את הכספים שקוזזו, להיות מועברים לרשות הפלסטינית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, איי-פי

הממשל האמריקני ממשיך במסכת הלחצים על ישראל להעביר את כספי המיסים לרשות הפלסטינית. המסר חדש הוא: "זה חייב לקרות, אחרת הרשות תקרוס כלכלית. חייבים למצוא פיתרון". כך דווח היום (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. גורם בממשל אמר לכאן חדשות כי "זה כסף פלסטיני". לדבריו, "הבהרנו שצריך לשחרר את הכספים האלה לעם הפלסטיני. הם מועילים לעם הפלסטיני ומסייעים לייצב את המצב ביהודה ושומרון, מה שמועיל גם לישראל".

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

הקבינט המדיני-ביטחוני הודיע לפני כחודשיים שהחליט לקזז מכספי הרשות הפלסטינית את כל הכספים שמיועדים לרצועת עזה, נוסף לקיזוז שמתבצע על פי חוק של כספים המשולמים למחבלים ולמשפחותיהם. אולם בארה"ב טענו כי נתניהו והדרג המדיני הסכימו למתווה שיעביר את הכספים שקוזזו, להיות מועברים לרשות הפלסטינית דרך נורווגיה, וכך היא תסכים לקבל את הכספים אחרי הקיזוז.

בתוך כך, למרות אזהרות גופי הביטחון, שר האוצר בצלאל סמוטריץ' החליט לפני כחודשיים שלא העביר את כספי המיסים לרשות הפלסטינית. זאת משום שלטענתו "הרשות משלמת משכורות למשפחות מחבלים בעזה". זמן קצר לאחר מכן, שר הביטחון גלנט אמר כי "לישראל יש עניין ביציבות ביהודה ושומרון" וכי "יש להעביר את הכספים מיידית". סמוטריץ' תקף את בחזרה: "עמדתו בעד העברת הכספים היא טעות חמורה. הרשות הפלסטינית היא לא הפתרון, היא חלק מהבעיה".

שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן צפוי להגיע לישראל בשבוע הבא, כאשר אחת הסוגיות המרכזיות שיעמדו על הפרק בביקורו תהיה הסוגייה הזו. מטרה נוספת לביקורו היא מניעת הסלמה בצפון וקידום מגעים להסכם דיפלומטי עם חיזבאללה.

הפופולריים