הקרב על התקציב

האיום של חברי הליכוד - אם לא ייסגרו משרדים מיותרים

האיום של חברי הליכוד - אם לא ייסגרו משרדים מיותרים
חברי ועדת הכספים מאיימים שלא יאשרו את הקיצוצים והעלאות המיסים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חברי ועדת הכספים מהליכוד איימו כי לא יאשרו את הקיצוצים והעלאות המיסים בתקציב לשנת 2024, לאחר שעבר בממשלה, אם לא ייסגרו משרדים מיותרים. כך דווח היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב. 

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

כדי להיענות לדרישת הקיצוץ בסביבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שוקלים לסגור את המשרד לשיתוף פעולה אזורי, עליו אמון השר דוד אמסלם. סגירת משרד המודיעין, בסמכות השרה גילה גמליאל, גם כן נבחנת. הלחץ לסגירת המשרדים מופעל מצדם של חברי כנסת מהקואליציה, וכן מהציבור.

אם המהלך יצא אל הפועל, השר אמסלם יישאר בתפקידו כשר במשרד המשפטים והשר המקשר בין הממשלה לכנסת. כמו כן, השרה גמליאל תמלא תפקיד ממשלתי אחר או תמונה כשליחה דיפלומטית בניו-יורק או צרפת.

הממשלה אישרה לפני יומיים את הצעת התקציב המתוקנת לשנת 2024 וכ-55 מיליארד שקלים תוספת לתקציב הביטחון. הצעת התקציב כללה גם כ-9 מיליארד שקלים למען התוכנית "מתגייסים למילואים". התקציב יובא לאישור משפטי ולקראת הכנה להצבעת הכנסת עד ה-19 בפברואר.

בנוסף, מיליארדי שקלים יוענו לחיזוק החברות שמטפלות במפונים, קרו מס רכוש תגדל בשלוש מיליארד שקלים ותקציב רשויות מקומיות שקלטו מפונים תגדל, כמו גם תוכניות האצה לנדל"ן, והייטק ועוד. השרים שלמה קרעי, בני גנץ, גדי איזנקוט וחברי הכנסת גדעון סער, חילי טרופר ויפעת שאשא ביטון התנגדו לתקציב.

הפופולריים