דוחה את תנאי חמאס לעסקה

נתניהו: "רק ניצחון מוחלט יבטיח את החזרת כל חטופינו"

נתניהו: "רק ניצחון מוחלט יבטיח את החזרת כל חטופינו"
ראש הממשלה שחרר הצהרה ובה התייחס לשחרור החטופים ובין היתר לסיכולים הממוקדים נגד בכירי ארגוני הטרור: "אנחנו לא נותנים חסינות לאף מחבל, מי שמנסה לפגוע בנו - אנחנו פוגעים בו" • שר הביטחון גלנט: "פטריות העשן ימשיכו לחסות את שמי רצועת עזה עד אשר נשיג את המטרות שלנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: .

ראש הממשלה בנימין נתניהו שחרר הערב (ראשון) הצהרה מצולמת ובה הוא דחה את תנאי החמאס לעסקת חילופים. "רק ניצחון מוחלט יבטיח את החזרת כל חטופינו", אמר נתניהו והוסיף כי "אנחנו לא נותנים חסינות לאף מחבל - לא בעזה, לא בלבנון, לא בסוריה ולא בשום מקום. מי שמנסה לפגוע בנו - אנחנו פוגעים בו", בהתייחסו לחיסולים של בכירים בארגונים השונים.

> עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

כאמור נתניהו התייחס להשבת החטופים ואמר: "אנחנו החזרנו עד היום 110 מהחטופים הביתה, ואנחנו מחויבים להחזיר את כולם. זהו אחד מיעדי המלחמה והלחץ הצבאי הוא תנאי הכרחי להשלמתו. אני עובד בעניין הזה סביב השעון. אבל שיהיה ברור: אני דוחה על הסף את תנאי הכניעה של מפלצות החמאס. החמאס דורש תמורת שחרור חטופינו את סיום המלחמה, הוצאת כוחותינו מעזה, שחרור כל הרוצחים והאנסים של הנוח'בה והשארת חמאס על כנו. אם נסכים לכך - לוחמינו נפלו לשווא.

"אם נסכים לכך - לא נוכל להבטיח את ביטחון אזרחינו. לא נוכל להחזיר את המפונים בביטחה לבתיהם, וה-7 באוקטובר הבא יהיה רק עניין של זמן. אני לא מוכן להשלים עם פגיעה אנושה כזאת בביטחון ישראל, ולכן לא נסכים לכך. התנאים שמעמיד החמאס מחדדים אמת פשוטה - אין תחליף לניצחון. רק ניצחון מוחלט יבטיח את חיסול החמאס והחזרת כל חטופינו", הוסיף ראש הממשלה.

 

נתניהו טען כי הוא אמר את הדברים לנשיא ארה"ב ג'ו ביידן, לדבריו, "הדגשתי בפני הנשיא ביידן את הנחישות שלנו להשלים את כל יעדי המלחמה, ולהבטיח שעזה לא תהווה עוד איום על ישראל. לכן אני עומד על כך שאחרי שנשיג את הניצחון המוחלט, אחרי שנחסל את החמאס - לא יהיה בעזה שום גורם שמממן טרור, מחנך לטרור או משלח טרור. עזה חייבת להיות מפורזת, בשליטה ביטחונית מלאה של מדינת ישראל. אני לא אתפשר על שליטה ביטחונית ישראלית מלאה על כל השטח ממערב לירדן".

לבסוף אמר כי "כראש ממשלת ישראל אני עמדתי בתוקף על העמדה הזאת מול לחצים בינלאומיים ופנימיים כבירים. ההתעקשות שלי היא שמנעה במשך שנים הקמת מדינה פלסטינית שהייתה מהווה סכנה קיומית לישראל. כל עוד אני ראש הממשלה אמשיך לעמוד עליה בתקיפות. אם למישהו יש עמדה אחרת, שיגלה מנהיגות ויגיד את עמדתו ביושר לאזרחי ישראל".

גלנט: "פטריות העשן ימשיכו לחסות את שמי רצועת עזה עד אשר נשיג את המטרות שלנו"

מוקדם יותר, שר הביטחון יואב גלנט קיים טיסה בשמי רצועת עזה יחד עם מפקד טייסת 100 מבסיס "חצור" סגן אלוף ש'. לאחר מכן, שר הביטחון קיים שיח עם הטייסים, הטייסות ואנשי צוות האוויר, וביקר את צוותי הקרקע האחראיים על חימושי המטוסים.

 

גם שר הביטחון התייחס ליעדי המלחה ואמר בתום הטיסה: "ראיתי את הכוחות פועלים בצפון הרצועה, במרכז הרצועה, בדרום הרצועה, הדברים נראים בצורה בלתי רגילה, חזיתי בתקיפה בזמן אמת של חיל האוויר בדרום העיר עזה.  הדיוק, איכות הביצוע, התיאום המושלם עם הכוחות, מרשימים מאד. אנחנו פועלים בפעולה עצימה במרחב חאן יונס וזה ילך ויתרחב. פטריות העשן של הטנקים, של התותחים ושל מטוסי חיל האוויר, ימשיכו לחסות את שמי רצועת עזה, עד אשר נשיג את המטרות שלנו ובראשן – מיטוט החמאס והחזרת חטופים לביתם".

הפופולריים