פרסום ראשון

בישראל דנים בדרישת חמאס לשחרר מחבלי נוח'בה שהשתתפו בטבח

בישראל דנים בדרישת חמאס לשחרר מחבלי נוח'בה שהשתתפו בטבח
הדרישה עלתה כבר בפסגה בפריז מצד קטר ומצרים • גורמים ישראלים: הדיווחים על סיכומים בימים הקרובים היו אופטימיים מדי • נתניהו למשפחות חטופים: פדיון שבויים גובר על הכול, גם על שלמות הקואליציה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דוברות שב"ס
צילום: דוברות שב"ס

חמאס דורש מישראל לשחרר את כל פעילי יחידת העילית שלו (הנוח'בה), שהשתתפו בטבח ב-7 באוקטובר. כך פורסם היום (רביעי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. על פי הפרסום של סולימאן מסוודה, גורמים המעורבים במשא ומתן אמרו כי הדרישה עלתה כבר בפסגה בפריז מצד קטר ומצרים, ושוב במהלך שיחות שהתקיימו בין המתווכים בימים שלאחר הפסגה, כולל היום.

בישראל מתקיימים דיונים על הדרישה הזאת של חמאס - וטרם התקבלה החלטה. גורמים ישראלים אמרו לכאן חדשות כי "הדיווחים על סיכומים בימים הקרובים היו אופטימיים מדי, יש סיכוי לעסקה, אבל הדרך עוד ארוכה". בוול סטריט ג'ורנל דווח כי ברגע שיינתן אור ירוק מחמאס - ניתן להגיע לעסקה בתוך שבוע וחצי עד עשרה ימים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם משפחות חטופים. במהלך הפגישה אמר ראש הממשלה לנציגים כי פדיון שבויים גובר על הכול, גם על שלמות הקואליציה. כחלק ממהלכיו "לבדוק את הדופק בקואליציה", בתקופה האחרונה שוחח ראש הממשלה נתניהו עם שר האוצר בצלאל סמוטריץ' על עסקת חטופים.

איתן גונן, אביה של החטופה רומי, השתתף בפגישה עם ראש הממשלה ואמר לרן בנימיני ולזאב קם בכאן רשת ב כי התרשם שנתניהו עושה כל שביכולתו להשיב את החטופים. "הוא מוכן לעסקה טובה", אמר איתן, והסביר כי לדעתו "מנוף הלחץ צריך להיות על קטר".

משלחת חמאס בראשות איסמעיל הנייה תגיע הערב או מחר לקהיר לדיון עם ראשי המודיעין המצרי ועם עצמה על ההצעה שהגישה ישראל. הדיונים וההצעות מחייבים גם את אישורו של סינוואר, ולכן זה עלול להתעכב. לפי מקורות, קטר, מצרים וירדן יערבו לכך שחמאס יעמוד בהסכם, וארצות הברית וצרפת יערבו לכך שישראל תעמוד בהסכם.

הצדדים עוד לא קבעו את מספר המחבלים שישוחררו בעסקה ואת זהותם. הנושא הזה נתון למשא ומתן. בקטר אומרים כי "אנחנו במצב טוב יותר ממה שהיינו בו עד לפני כמה שבועות מבחינת היתכנות הגעה להסכם". 

הפופולריים