חשיפה

סינוואר מנותק קשר מהנהגת חמאס מזה שבועות ולא מעורב בתשובה על עסקת החטופים

סינוואר מנותק קשר מהנהגת חמאס ולא מעורב בעסקת החטופים
במסמך התשובה שהגיש חמאס למתווכים והועבר לישראל, קיים סעיף לפיו "נדרש אישור של הנהגת חמאס בעזה להסכם" • מקורות ברצועת עזה אמרו  לכאן חדשות כי "ישראל הגבירה את הלחץ הצבאי על חאן יונס באופן משמעותי בשבוע האחרון, כדי להקשות על התקשורת בין הנהגת חמאס חו"ל לבין סינוואר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יחיא סינוואר
צילום: עבד ראחים חטיב, פלאש 90

הצטרפו לכאן 11: 

חשיפה: מנהיג חמאס יחיא סינוואר לא היה מעורב בניסוח הסופי של מסמך התשובה שהגיש חמאס לישראל, כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. לפי שלושה מקורות שונים, במסמך התשובה שהגיש חמאס למתווכים והועבר לישראל, קיים סעיף לפיו "נדרש אישור של הנהגת חמאס בעזה להסכם". מקורות ברצועת עזה אמרו  לכאן חדשות כי "ישראל הגבירה את הלחץ הצבאי על חאן יונס באופן משמעותי בשבוע האחרון, כדי להקשות על התקשורת בין הנהגת חמאס חו"ל לבין סינוואר בכל נוגע לקבלת תשובת חמאס על עסקת החטופים".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים לעזה - והמשוחררים

 

גורמים ברצועת עזה, שדיברו עם "כאן חדשות" קשרו בין העיכוב בתשובת חמאס לבין המהלכים הצבאיים הישראלים בחאן יונס. נזכיר - כדי להגיע לתשובה מוסכמת, הנהגת חמאס בחו"ל היתה צריכה את תגובת הנהגת חמאס בעזה. התקשורת בין הצדדים סבוכה וקשה לביצוע בשל החשש של סינוואר שמקום מחבואו יתגלה במהלך יצירת הקשר.

לפי המידע המצוי בידי גורמי המ"מ, יחיא סינוואר מנותק קשר עם בכירי הארגון מזה מספר שבועות (כולל הפסגה בפריז), ולכן הוא לא היה מעורב בגיבוש התשובה שהוגשה למתווכים ולישראל. היום הגיעה משלחת של חמאס לקהיר לקדם את המו"מ, בראשות סגנו של סינוואר, חליל אל-חיה. מי שהיה אמור להגיע בראשות המשלחת הוא ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמאעיל הנייה.

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' אמר היום  כי אם סינוואר מציב תנאים "אנחנו לא לוחצים חזק מספיק". בריאיון ליערה שפירא בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב הוסיף שר האוצר סמוטריץ' כי "צריך לדאוג שהוא (סינוואר) יקפא במחילות". יו"ר הציונות הדתית הסביר כי "מה שהביא את העסקה הראשונה זה שסינוואר פגש חברה מלוכדת שרוצה למחוק אותו והחזיר חטופים". לדברי השר סמוטריץ', במצב הנוכחי הוא חי בתודעה אחרת שאנחנו אוטוטו שוברים אותו. "זה הסיכוי הכי גבוה להחזיר חטופים", הדגיש שר האוצר.

הפופולריים