מבקר המדינה ביקש לבדוק את יומני הבכירים מ-7 באוקטובר

מבקר המדינה ביקש לבדוק את יומני הבכירים מ-7 באוקטובר
היומנים שהתבקשו הם של ראש הממשלה, שר הביטחון, ראש השב"כ, הרמטכ"ל, ראש אמ"ן, מפקד חיל האוויר ועוד • הלחימה באותו יום לא תיחקר כרגע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המבקר אנגלמן
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מבקר המדינה ביקש יומנים של כשמונה דמויות מפתח, בכירים בדרג המדיני ובדרג הצבאי, לחקירתו את מחדל 7 באוקטובר. כך פורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. מדובר ביומני פגישות ולו"זים מחצות שבו החל שבעה באוקטובר של ראש הממשלה, שר הביטחון, ראש השב"כ, הרמטכ"ל, ראש אמ"ן, מפקד חיל האוויר ועוד - זאת במסגרת בחינת השתלשלות האירועים באותו יום.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי, לחצו על הפעמון ואתם מעודכנים

הלחימה מאותו יום לא תבחן, כך פרסמנו בכאן חדשות בעבר, וכך אכן סוכם בין המבקר לבין הרמטכ"ל. עוד יבדוק המבקר את המכרזים להקמת הגדר. במסגרת הכנת דו"ח המבקר, מבקר המדינה בודק את המכרזים להקמת הגדר, המכשול מול עזה שקרס. הבדיקה של המכרזים היא בעצם כדי לבדוק מה היו הדרישות המבצעיות, שהציגה המדינה סביב הקמת הגדר.

הרמטכ"ל,הלוי, ומבקר המדינה אנגלמן נפגשו אתמול בניסיון למצוא פשרה בנוגע לעריכת הביקורת על הצבא. לאור הסיכומים שהלחימה בשבת לא תיחקר בשלב הזה, ועל כן יבחנו בשלב הראשון מסמכים רק עד 2022. עם זאת, נושאים צבאיים מסוימים שנוגעים לביקורת שנערכת בתחום האזרחי כן צפויים להיבחן כבר בשלב הזה, כך לדוגמה מה שנוגע לקצין הרפואה הראשי ולאגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה.

הפופולריים