תקציב המדינה לא יעבור בגלל מס על סיגריות?

תקציב המדינה לא יעבור בגלל מס על סיגריות?
ח"כ אליהו רביבו מהליכוד איים כי לא ייתן לתקציב לעבור אם המס על מוצרי עישון בדיוטי פרי יעלה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתי שוחט, פלאש90
צילום: נתי שוחט, פלאש90

ח"כ אליהו רביבו מהליכוד, איים לטרפד את העברת תקציב המדינה במידה והמס על הסיגריות בדיוטי פרי יעלה. כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. בדיון שנערך בוועדת הכספים רביבו איים בגלוי: "לא יהיה תקציב מדינה אם המס יעלה".

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

ועדת הכספים דנה היום בטיוטת צו של שר האוצר שהגיעה בעקבות החלטת ממשלה מינואר בנושא "מניעת עישון וקידום אורח חיים בריא". לפי הצו, יש לבטל את הפטור שיש היום ממס קנייה על הכנסת מוצרי עישון לישראל, גם כדי שלא לעודד עישון וגם כדי להגדיל את הכנסות המדינה ממסים בגובה של עוד כ-50 מיליון שקלים בשנה.

אולם, בדיון נכח גם מרכז הקואליציה בוועדת הכספים - ח"כ אליהו רביבו מהליכוד. רביבו נבחר לליכוד מטעם מחוז השפלה, מחוז שיש בו פקודים רבים לליכוד שהם עובדי רשות שדות התעופה, והוא הצליח להיבחר בזכות תמיכה של ראש ועד עובדי רשות שדות התעופה פנחס עידן. הדיון סוכם בכך שיהיה צריך למצוא פתרון לנזקים שיגרמו כתוצאה מהמס לרשות שדות התעופה ומשרד האוצר התבקש להביא פתרונות לדיון הבא.

ח"כ רביבו מסר בתגובה: "במשך שנים רבות פקידי האוצר מנסים לבטל את הפטור ממכס בגין יבוא מוצרי טבק הנמכרים בחנויות הדיוטי פרי ואף הצליחו באופן חלקי לצמצם את הכמות הפטורה מחמישה מארזים לאחד". לאחר שרביבו הצליח להוכיח לאוצר כי לא רק שאין בביטול הפטור השפעה פיסקלית חיובית אלה ההיפך בדיוק הוא הנכון, פנו פקידי האוצר להשלכות הבריאותיות בביטול הפטור, הם רק לא הצליחו לבסס את סברתם.

לאור זאת, החליט חה"כ רביבו המשמש כמרכז הקואליציה בוועדת הכספים, להיאבק בניסיון האוצר. משמעות ביטול הפטור תבוא לידי ביטוי בגרימת נזק כלכלי ופיתוחי עצום, תייצר חוסר הדדיות אל מול החנויות המקבילות ברוב נמלי התעופה בעולם ותזיק באופן ישיר לעובדי רש"ת ועוד עשרות אלפי משקי בית מפרנסים. חה"כ רביבו גאה לייצג נאמנה את קהל בוחריו במאבקם הצודק ובדיוק כך הוא ימשיך לנהוג לכשיהיו ניסיונות לבצע מהלכים שנזקם יעלה בעשרות מונים על תועלתם למען אזרחי מדינת ישראל".

 

הפופולריים