המדינה נגד מגיש ערוץ 14: "גריפת ממון על חשבון הציבור"

המדינה נגד מגיש ערוץ 14: "גריפת ממון על חשבון הציבור"
שמעון ריקלין נתבע לאחר שהפעיל עסק פרטי - חנות "זול סטוק" על קרקע ששייכת למדינה בשטחי יהודה ושומרון, ושהותרה למטרת הקמת מפעל למוצרי יודאיקה ותשמישי קדושה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
Gili Yaari /Flash90
צילום: Gili Yaari /Flash90

המדינה תבעה את מגיש ערוץ 14 שמעון ריקלין, על "גריפת ממון לכיסו על חשבון קופת הציבור", כך פורסם היום (רביעי) בהתאם לתביעה שהוגשה נגדו. זאת מאחר שהקים חנות "זול סטוק" על על קרקע בשטחי יהודה ושומרון שהותרה להקצאת המקרקעין בפטור ממכרז פומבי, למטרת הקמת מפעל "תעשייתי" למוצרי יודאיקה ותשמישי קדושה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי 

לפי לשון התביעה, נקבע כי "מטרת החכירה" היא "תעשייה", בהתאם להמלצת משרד התמ"ת - אלא שבפועל "במקרקעין לא פעל מעולם מפעל לצורכי תעשייה או מלאכה. כיום, פועל בית עסק לצורכי מסחר - חנות "זול סטוק", לאחר שבמקום הופעל בעבר אולם אירועים". ריקלין חכר את מגרש 501 על פי חוזה חכירה, שכירות ארוכת טווח, בו התקשר עם הממונה בשנת 2012.

בתביעה, נטען על ידי הממונה על הרכוש הממשלתי והנטוש ביהודה ושומרון, כי "בהטבות שהוענקו לנתבע על ידי המדינה, עשה הנתבע שימוש ציני, כאשר ניצל אותן לרעה לצורך שימוש מסחרי במבנה שלא שימש לייעוד של ההקצאה. זאת במטרה אחת ויחידה - גריפת ממון לכיסו, על חשבון קופת הציבור".

 

הפופולריים