המו"מ לעסקה

הדרישה החדשה של חמאס: שחרור מחבלים אזרחי המדינה - ללא וטו של ישראל

הדרישה החדשה של חמאס: שחרור מחבלים אזרחי המדינה
בדרישתו החדשה מנסה הארגון לקשור בינו לבין אזרחים ישראלים, דבר שנתפס בישראל כבעייתי מאוד. עם זאת, סביר שישראל תוכל להסכים לשחרור מחבלים תושבי מזרח ירושלים, שאינם מוגדרים אזרחים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חאסן ג'די, פלאש 90
צילום: חאסן ג'די, פלאש 90

חמאס בדרישה חדשה במסגרת המשא ומתן לעסקה לשחרור חטופים: ישראל לא תוכל להטיל וטו על שחרור מחבלים אזרחי ישראל ותושבי מזרח ירושלים - כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. 

 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

כל השמות: רשימת החטופים שעדיין מוחזקים עזה

בדרישה זו מנסה הארגון לקשור בינו לבין אזרחים ישראלים, דבר שנתפס בישראל כבעייתי מאוד ומקשה על הנושאים והנותנים מטעמה במגעים המתקיימים בקהיר. עם זאת, סביר שישראל תוכל להסכים לשחרור מחבלים תושבי מזרח הבירה הנושאים תעודת זהות כחולה, משום שאינם מוגדרים אזרחי ישראל.

מחר יתכנס קבינט המלחמה לדון, בין היתר, במבוי הסתום במשא ומתן ובחודש רמדאן שיחל בשבוע הבא. העיתון "אלערבי אלג'דיד" דיווח היום כי משלחת ישראלית, תגיע לקהיר כדי למסור את עמדת ישראל בדבר ההצעה של חמאס. גורם ישראלי הכחיש. ארגון הטרור העזתי אמר כי התגמש די הצורך כדי להגיע להסכם שיביא לסיום המלחמה, אך ימשיך במגעים באמצעות המתווכות.

מקור פלסטיני המקורב להנהגת חמאס אמר אמש לכאן חדשות כי "לא נפל להנהגת הארגון האסימון שזה או ישראל או הם. הם שואפים לנצל את רמדאן כדי לסיים את המלחמה תוך שמירה על שלטונם ברצועה". עם זאת, צריך לקחת את כל ההדלפות מכל הצדדים ולסנן אותן היטב. זאת מכיוון שמשא ומתן לעסקת חטופים מורכב מ-90% לוחמה פסיכולוגית ו-10% מהות. חמאס ניסה ליצור לחץ והדליף אתמול שהשיחות בקהיר הסתיימו ללא פריצת דרך. על אף זאת, אחרי לחץ מצרי כבד חזר בו חמאס והודיע כי השיחות נמשכות.

הפופולריים