בג"ץ בצו על תנאי: המדינה תצטרך להסביר למה שונה הפורמט של פרסי ישראל השנה

בג"ץ: המדינה תצטרך להסביר למה בוטל פרס ישראל
היועצת המשפטית לממשלה טרם החליטה אם להגן על עמדת השר קיש בבג״ץ בנושא לנוכח הקשיים הרבים בהתנהלותו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יואב קיש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בג"ץ הוציא היום (חמישי) צו על תנאי בנוגע לעתירות על ביטול פרסי ישראל השנה. בעקבות כך, צו על תנאי המדינה תצטרך להסביר את החלטתה ולא העותרים. השופטים חידדו כי ההחלטה היא תוצאה של לוח הזמנים הדחוק. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

היועצת המשפטית לממשלה טרם החליטה אם להגן על עמדת השר יואב קיש בבג״ץ בעניין לנוכח הקשיים הרבים בהתנהלותו. לפני כחודש הודיע השר יואב קיש כי פרס ישראל יוענק השנה רק בקטגוריה "תקומה: גבורה אזרחית וערבות הדדית", וזאת בעקבות המלחמה בעזה. הפרס נחשב ליוקרתי וזוהי הפעם הראשונה בתולדותיו שהוא יוענק רק בקטגוריה אחת.

לאחר פרסום החלטתו יותר מ-200 חברי סגל וחוקרים משמונה אוניברסיטאות קראו לשר קיש לחזור בו מן ההחלטה לבטל את הענקת פרסי ישראל בתחומי החקר השנה. הם אמרו כי ההחלטה פוגעת בחוקרים ובחוקרות ובמדע הישראלי, שבלעדיו אין טכנולוגיה, ציונות או קיום למדינה. על גילוי הדעת חתמו זוכי פרס ישראל בשנים עברו, דיקני פקולטות וחוקרים ותיקים וצעירים מכל תחומי הידע.

טקס הענקת הפרסים ייערך כמדי שנה בירושלים בטקס רשמי וממלכתי במוצאי יום העצמאות ה-76 למדינה. יתר התחומים בהם מוענק הפרס, כגון: מדעי היהדות, מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי החיים ומדעים מדויקים, יצירה ויוצרים ומפעל חיים - יוענקו בטקס שייערך בשנה הבאה, במוצאי יום העצמאות ה-77.

הפופולריים