נתניהו מידר את מערכת הביטחון מהסיכום על הוצאת המשלחת לוושינגטון

מערכת הביטחון לא ידעה על ההחלטה על הוצאת המשלחת לארה"ב
רה"מ: "אנחנו ניכנס לרפיח, וברגע שניכנס - נסיים את העבודה תוך חודשיים". גורם בממשל ביידן לכאן חדשות: המטרה בשיחות עם המשלחת הישראלית - למצוא אלטרנטיבות לפעולה כזו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פגישת ביידן נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ראש הממשלה נתניהו מידר את מערכת הביטחון מהסיכום על הוצאת המשלחת לוושינגטון כדי לדון עם האמריקנים בנושא הפעולה ברפיח - כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. בכירים במערכת הביטחון גילו על דבר הוצאת המשלחת רק מההודעה שפורסמה אמש על ידי הבית הלבן. מקורות סיפרו כי אחרי פרסום ההודעה הרשמית התקיימו שיחות בין אנשי מערכת הביטחון ללשכת ראש הממשלה, אך זו לא שיתפה בפרטים בנוגע למשלחת. הלשכה לא מסרה תגובה לידיעה עד כה, אלא הסתפקה בהודעה הרשמית שפרסמה מוקדם יותר היום על הוצאת המשלחת. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים 

עוד פורסם הערב במהדורה כי גם חלק מחברי הקבינט הופתעו מההודעה על המשלחת. ראש הממשלה הבהיר כי "חובה שתהיה פעילות ישראלית ברפיח", אבל גורם בממשל ביידן אמר לכאן חדשות כי "המטרה בשיחות תהיה למצוא אלטרנטיבות לפעולה כזו". הגורם הוסיף כי "המשטרה נותרה השמדת חמאס, אך השאלה היא איך עושים זאת. צריך לבחון את הדרכים לנצח את חמאס". 

בדיון סגור שהתקיים בוועדת חוץ וביטחון, שאל ח"כ זאב אלקין את ראש הממשלה בנימין נתניהו: "אם הכניסה לרפיח תהיה בכל מקרה, למה את שולח צוות לארה״ב לדון בזה?". הוא נענה על ידי רה"מ: "אנחנו ניכנס לרפיח. ברגע שניכנס - ייקח לנו גג חודשיים לגמור את העבודה". 

בהודעת לשכת ראש הממשלה נכתב כי ראש הממשלה הודיע היום כי ישלח לארצות הברית את השר לעניינים אסטרטגים רון דרמר, ואת ראש המל"ל צחי הנגבי בעקבות בקשתו של הנשיא האמריקני ג'ו ביידן. עוד נכתב כי השניים טסים "לטובת המשך הלחימה", ואליהם יצטרף נציג של מתאם פעולות הממשלה בשטחים. המשלחת צפויה לצאת לארצות הברית בשבוע הבא. 

ראש הממשלה התייחס היום בדיון סגור בוועדת חוץ וביטחון למתיחות בינו לבין נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן: "התקפות האמריקנים ממוקדות בי בגלל שאני מונע הקמת מדינה פלסטינית". עוד הוסיף: "השאיפה הבלתי מתפשרת של כל ההנהגה הפלסטינית לכל גווניה היא חיסול הציונות". 

הפופולריים