נשיא קולומביה מאיים לנתק את היחסים הדיפלומטיים עם ישראל

נשיא קולומביה איים לנתק את היחסים הדיפלומטיים עם ישראל
הנשיא גוסטבו פטרו אמר כי יוציא את האיום לפועל אם ישראל לא תעמוד בהחלטה על הפסקת אש, שהתקבלה במועצת הביטחון של האו"ם • שר החוץ כ"ץ: "ישראל תמשיך להגן על אזרחיה ולא תיכנע לשום לחצים ואיומים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא קולומביה ונתניהו
צילום: ללא קרדיט

נשיא קולומביה גוסטבו פטרו איים היום (שלישי) לנתק את היחסים הדיפלומטיים עם ישראל - אם השנייה לא תעמוד בהחלטה על הפסקת אש, שהתקבלה במועצת הביטחון של האו"ם.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

שר החוץ ישראל כ"ץ הגיב: "תמיכת נשיא קולומביה ברוצחי חמאס שביצעו מעשי טבח ופשעי מין נוראים בתינוקות, נשים ומבוגרים - היא חרפה לעם הקולומביאני". כ"ת הבהיר: "ישראל תמשיך להגן על אזרחיה ולא תיכנע לשום לחצים ואיומים".

אתמול, הצעת החלטה במועצת הביטחון של האו"ם הקוראת להפסקת אש ללא תנאי של שחרור חטופים התקבלה במועצת הביטחון של האו"ם. ארצות הברית החליטה לראשונה שלא להטיל וטו לטובת ישראל. זאת, למרות שלקראת ההצבעה איים ראש הממשלה נתניהו: "אם ארצות הברית לא תטיל וטו, אבטל את יציאת המשלחת הישראלית לוושינגטון". מדובר במשלחת שאמורה לדון עם האמריקנים בנושא פעולה אפשרית של צה"ל ברפיח.

ימים ספורים לאחר טבח 7 באוקטובר, נשיא קולומביה פרסם ב-X פוסט בו כתב: "קולומביה לא תומכת בהשמדת עם, אם נצטרך להשהות את היחסים עם ישראל - נשהה את היחסים". בנוסף, תקף בחריפות את החלטת שר הביטחון, יואב גלנט, להטיל מצור על רצועת עזה ואמר: "זה מה שהנאצים עשו ליהודים".

בעקבות אותן התבטאויות עוינות של הנשיא, ישראל עצרה בחודש אוקטובר את הייצוא הביטחוני לקולומביה. כמו כן, סמנכ"ל אמריקה הלטינית במשרד החוץ, השגריר יונתן פלד, זימן לשיחת נזיפה את שגרירת קולומביה בישראל, מרגריטה מנחארז.

הפופולריים