ההתכתבות מקבוצת הממשלה

השר אליהו קורא להתפטרות ראש השב"כ: "איפשר את המחדל של פריצת האבטחה בבית רה"מ"

אחרי ההפגנה בירושלים: השר אליהו קורא להתפטרות ראש השב"כ
עמיחי אליהו כתב: "אם נמשיך להתעלם ממחדל המינויים, לא נוכל לרחוץ בנקיון כפינו" • השר סופר השיב: "צריך לזכור באמת מול מי אנחנו במלחמה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיחי אליהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: שר המורשת, עמיחי אליהו, קרא הבוקר (רביעי) להתפטרותו של ראש השב"כ רונן בר, בהודעת ווטסאפ בקבוצה סגורה של הממשלה. זאת לאחר ההפגנה האלימה שאירעה אמש בירושלים, בה השתתפו משפחות חטופים ורבים נוספים בקריאה לשחרורם של 134 המוחזקים בעזה. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"מי שכשל ואשם באופן מובהק באסון הביטחוני של שמיני עצרת. מי שאיפשר אמש את המחדל של פריצת מעטפת האבטחה בבית ראש הממשלה, צריך לעזוב את תפקידו, ודאי שלא למנות אנשים בדמות הכישלון שלו. כשאנחנו מדברים, האחריות המצופה מאיתנו, לקיחת האחריות שלנו - חברי ממשלת ישראל. התביעה המרכזית מאיתנו היא לשנות את תפיסת המערכות הבטחוניות על מנת שנוכל לחיות פה בבטחון. אם נמשיך להתעלם ממחדל המינויים לא נוכל לרחוץ בנקיון כפינו", כך כתב.

שר העליה והקליטה אופיר סופר, השיב לו: "אנחנו בתקופה רגישה וגם במחלוקות צודקות יש דרך לטפל. אם לא ננהג כך, נתפרק. מה שאנחנו רואים ברחובות לא צריך לייצר אווירה של 'יאללה מלחמה', להיפך. ואם מלחמה, אז צריך לזכור באמת מול מי אנחנו במלחמה". 

ההודעה ששלח עמיחי אליהו בקבוצת הוואטסאפ של הממשלה

אמש, התקיימה זה הערב השלישי ברציפות, הפגנה של בני משפחות חטופים ורבים נוספים, מול הכנסת וליד בית ראש הממשלה, בדרישה לשחרור 134 הישראלים שבשבי חמאס ברצועת עזה. חמישה נעצרו בהפגנות, שוטר אחד נפצע כתוצאה מגדר ברזל שמפגין העיף לעברו. המשטרה פתחה בחקירה בחשד שמפגין השליך לפיד בוער שפגע בפרש משטרתי. 

ההפגנה, שהסלימה, עוררה תגובות נגד מטעם שרים וחברי כנסת. גם ראש השב"כ התבטא באופן חריג נגד שאירע שם: "ישנו קו ברור בין מחאה לגיטימית למחאה אלימה ובלתי חוקית. זוהי מגמה מדאיגה שעלולה להוביל למחוזות מסוכנים שאסור להגיע אליהם".

הפופולריים