עסקת חטופים

הביקורת של קבינט המלחמה ומערכת הביטחון על התנהלות רה"מ: "עשוי לסכל את המתווה לשחרור חטופים"

הביקורת של קבינט המלחמה ומערכת הביטחון על התנהלות רה"מ
קבינט המלחמה ומערכת הביטחון חששו שכינוס הקבינט המורחב עשוי לפגוע במאמצים למתווה לשחרור חטופים וביקרו את נתניהו. מצד שני, הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס בעקבות הלחץ של סמוטריץ'
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קבינט המלחמה
צילום: קובי גדעון, לע"מ

שרים בקבינט המלחמה מתחו היום (שלישי) ביקורת על ראש הממשלה בנימין נתניהו. כפי שדווח בחדשות הערב בכאן 11, השרים טענו שדיון הקבינט המורחב עשוי לסכל את המתווה לשחרור החטופים המתגבש. גם בכירים במערכת הביטחון סברו שדיון הקבינט המורחב בשלב זה, טרם גובש המתווה הסופי לשחרור החטופים, עשוי לפגוע במאמצים.

> החדשות והעדכונים בערוץ הווטסאפ הרשמי של כאן חדשות

> הפנים והשמות: כל החטופים שנמצאים ברצועת עזה

נתניהו, בלחץ של שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ושרים נוספים, החליט לקיים את הדיון כבר היום בערב. במקביל, ראש הממשלה קיים פגישות עם שרי הימין, כדי לבדוק אם יש היתכנות פוליטית ואם הם עשויים לתמוך במתווה המתגבש לעסקת חטופים. 

כמו כן, בישראל התעקשו על שחרורם של 40 חטופים בשלב הראשון לעסקה בתמורה ל-42 ימי הפסקת אש. אולם, חמאס טען בשיחות כי אין 40 חטופים הנמצאים בחזקתו העונים לקריטריונים שנקבעו (קשישים, נשים, וחיילות) - ורצה להחזיר מספר נמוך יותר של חטופים. 

מוקדם יותר היום, גורמים רשמיים שסייעו לתווך במשא ומתן בין ישראל לחמאס אמרו לעיתון האמריקני הוול סטריט ג'ורנל כי הצדדים עדיין חלוקים על היבטים מרכזיים של כל עסקה פוטנציאלית. לפי הדיווח, נקודות המחלוקת נטועה בנסיבות שבהן יורשו הפלסטינים לחזור לצפון עזה, זהות המחבלים הפלסטינים שישוחררו ואם הפסקת האש הראשונית בת שישה שבועות תהפוך לקבועה.

 

הפופולריים