אחרי הדחייה

ההחלטה על סגירת אל ג'זירה תעלה בישיבת הממשלה ביום ראשון

ההחלטה על סגירת אל ג'זירה תעלה בישיבת הממשלה ביום ראשון
בהרב מיארה העניקה לממשלה אור ירוק לסגירת הערוץ וההצבעה הייתה צפויה להתקיים הלילה בישיבת הקבינט, אך לכאן חדשות נודע כי השרים סיימו את הדיון ללא הצבעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הקבינט המדיני ביטחוני לא הצביע בישיבתו הלילה (שישי) על סגירת משרדיו של ערוץ "אל-ג'זירה" בישראל, על אף האור הירוק שהתקבל מהיועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה. הקבינט אומנם דן בסוגיה אבל לא התקיימה הצבעה, חרף התוכנית המקורית והעדכון שנמסר לשרים. ראש הממשלה בנימין נתניהו יעלה לישיבת הממשלה ביום ראשון את ההחלטה על סגירת הערוץ.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בכאן חדשות פורסם אתמול כי היועצת בהרב מיארה אישרה להעלות את נושא סגירת הערוץ. הנושא היה צפוי לעלות כבר להצבעה בישיבת הקבינט הלילה. הצווים שיובאו לאישור הם הוראה להפסקת שידורי הערוץ בערבית ובאנגלית דרך ספקי תכנים בישראל, סגירת המשרדים וחסימת הגישה לאתרי האינטרנט.

העמדה של בהרב מיארה, שהועברה לייעוץ המשפטי של משרד התקשורת, היא שיש קושי משפטי משמעותי בכך שלא ניתנת לערוץ זכות שימוע לפני החתימה על הצו. עם זאת, היא לא תטען שיש מניעה משפטית לחתום על הצווים, גם ללא זכות השימוע.

בעקבות התנגדות בליכוד לחקיקת חוק שיאפשר להגביל תכנים אלא רק ערוצים, כתב מנהל מחלקת הסייבר בפרקליטות חיים ויסמונסקי ש"לא ניתן לתת צו לחסימת דפי הפייסבוק הפופולריים מאוד של רשת אל-ג'זירה". בכך, היכולת הטכנולוגית לחסום בפועל את צריכת תכני הערוץ על ידי ערביי ישראל איננה גבוהה.

הפופולריים