הפעולה ברפיח

נתניהו: הצעת חמאס רחוקה מדרישותינו ונועדה לטרפד את רפיח

נתניהו: הצעת חמאס רחוקה מדרישותינו ונועדה לטרפד את רפיח
ראש הממשלה התייחס ליעדי הכניסה לרפיח השיחות בקהיר על עסקה להשבת חטופים • גנץ: לצוות המו"מ אין מנדט רק להקשיב - יש לו חובה להפוך כל אבן ולפעול כדי להביא למתווה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנות לשחרור חטופים
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שלישי) כי הכניסה לרפיח משרתת שני יעדי מלחמה מרכזיים, השבת חטופינו וחיסול החמאס. נתניהו הוסיף, "הצעת החמאס רחוקה מאוד מהדרישות ההכרחיות של ישראל והיא נועדה לטרפד את כניסת צה"ל לרפיח. זה לא קרה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

"ישראל לא תאפשר לחמאס להחזיר את שלטון הרשע שלו ברצועה, ישראל לא תאפשר לו לשקם את יכולותיו הצבאיות כדי להמשיך לחתור להשמדתנו. ישראל לא יכולה לקבל הצעה שמסכנת את ביטחון אזרחינו ואת עתיד מדינתנו. לכן, הנחיתי את דרגי העבודה שיצאו לקהיר, תמשיכו לעמוד בתוקף על התנאים שדרושים לשחרור חטופינו, תמשיכו לעמוד בתוקף על הדרישות החיוניות להבטחת ביטחון ישראל", הוסיף ראש הממשלה.

"במקביל, אנחנו ממשיכים את המלחמה בחמאס. תפיסת המעבר ברפיח היום הוא צעד חשוב מאוד; צעד חשוב בדרך להשמדת היכולות הצבאיות הנותרות של החמאס, לרבות חיסול ארבעת גדודי הטרור ברפיח; וצעד חשוב לפגיעה ביכולות השלטוניות של החמאס, כי מהבוקר שללנו מהחמאס מעבר שהיה חיוני לביסוס שלטון הטרור שלו ברצועה".

השר בני גנץ אמר כי "לצוות המשא ומתן שיצא לקהיר אין מנדט רק להקשיב - יש לו חובה להפוך כל אבן ולפעול כדי להביא מתווה. כולנו פועלים כדי שזה מה שיקרה, יום יום". 

שר הביטחון יואב גלנט ביקר היום בסוללת תותחנים שמסייעת באש לכוחות הפועלים במרחב רפיח. גלנט אמר: "אנחנו מוכנים לפשרות על מנת להביא חטופים. הוריתי אתמול לצה"ל להיכנס אל מרחב רפיח, לתפוס את המעבר ולבצע את משימותיו. הפעולה הזאת תימשך עד אשר נחסל את חמאס במרחב רפיח ובמרחב הרצועה כולה, או עד אשר יחזור החטוף הראשון".

הפופולריים