מתיחות שיא בקבינט המלחמה: בכירים מעריכים שהפירוק "קרוב מתמיד"

מתיחות שיא בקבינט המלחמה: הערכות שהפירוק "קרוב מתמיד"
מקורות בקבינט סיפרו כי היחסים בין חברי הפורום המצומצם "הידרדרו משמעותית" בתקופה האחרונה, בעיקר בשל חוסר קבלת החלטות אסטרטגיות ואי התקדמות בסוגיית החטופים. עוד נאמר כי היחסים מתוחים לא רק בין הדרג המדיני לבין עצמו, אלא גם בינו לבין הדרג הצבאי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קבינט המלחמה גלנט ביבי גנץ איזנקוט
צילום: תומר נייברג, יונתן זינדל, בן חקון, פלאש 90. נמרוד קליקמן, פול

מקורות בקבינט המלחמה אומרים כי היחסים בין הפורום המצומצם "הידרדרו משמעותית" בתקופה האחרונה, במיוחד בשל חוסר קבלת החלטות אסטרטגיות ואי התקדמות בסוגיית החטופים - כך פורסם הערב (שישי) בחדשות שישי בכאן 11.

על פי המקורות, פירוק הקבינט נראה "קרוב מתמיד". היחסים המתוחים בתוך הקבינט קיימים לא רק בין הדרג המדיני לבין עצמו, אלא גם בינו לבין הדרג הצבאי.

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

> לפרוייקט ההנצחה הדיגיטלי - כאן 7.10.360

> רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

הלילה תקפו שרים בקבינט את שר הביטחון יואב גלנט בנושא סוגיית היום שאחרי המלחמה בעזה. השר גלנט השיב לשרים: "עליי זרקו סלעים ומקררים ברפיח, במקומות שחיילי צה"ל יספגו נ"ט וירי לא פוסק. אף אחד לא רוצה להיות שם, תאמינו לי. אני הראשון שמתנגד למדינה פלסטינית, אני בעד שליטה ישראלית מהנהר עד הים. עזה היא לא החרמון ולא ירושלים. יש שם שני מיליון פלסטינים ואין שם שום אינטרס ישראלי".

דיון קבינט המלחמה שנערך אמש עסק בסוגיית המשא ומתן לשחרור חטופים במשך כעשר דקות בלבד - אז קטע ראש הממשלה את הדוברים, ואמר כי לא נותר די זמן לדון בסוגיה וייקבע דיון המשך. בתוך כך, דיון קבינט מלחמה נוסף נקבע למחר בשעה 21:30 בערב. 

הפופולריים