במצרים זועמים: המזח האמריקני בעזה גורם לנו להפסדים כלכליים

במצרים זועמים: המזח האמריקני בעזה גורם לנו להפסדים
גורמים בכירים במצרים מרוויחים סכומים גדולים מהסחורות שעוברות במעבר רפיח וממיסים על מעבר בני אדם בגבול - רווחים שמאוימים על ידי המזח שהקימה ארצות הברית לחופי הרצועה. ירושלים וקהיר מנסות להגיע להבנות לגבי חידוש פעילות המעבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המזח הימי הצף בעזה
צילום: פיקוד המרכז האמריקני

במצרים זועמים על ישראל וארצות הברית משום שהם רואים במזח האמריקני שהוקם לחופי עזה איום ישיר על רווחיהם הכלכליים - כך פורסם הערב (שישי) בחדשות שישי בכאן 11. גורמים בכירים במצרים מרוויחים סכומים גדולים מהסחורות שעוברות במעבר רפיח וכן ממיסים שהם גובים על כל אדם שעובר במעבר - כ-5,000 דולרים לראש.

 

במצרים חוששים שהמזח יהפוך למעבר המסחרי הראשי לעזה, והדבר מטריד אותם מאוד ומאיים על רווחיהם. בנוסף, הם חוששים הרציף האמריקני ישמש בסופו של דבר גם למעבר של בני אדם, ויגרום לפגיעה כלכלית חמורה יותר בקהיר. 

עקבו אחר ערוץ הוואטסאפ של כאן חדשות

עוד פורסם הערב במהדורה כי ישראל ומצרים מנסות לגשר על הפערים ביניהן כדי להביא להבנות על פעילות מעבר רפיח. בדיון החירום שכינס ראש הממשלה בנימין נתניהו בעקבות הצו שהוציא בית הדין הבינלאומי בהאג הציע שר המשפטים יריב לוין שישראל תפתח את מעבר רפיח בכוחות עצמה, ואפילו באמצעות תפעול של אנשי צה"ל. על פי גורמים, הצעתו של השר לוין זכתה לחיזוק מהמשתתפים האחרים בשיחה. 

בתוך כך, בשיחת טלפון בין נשיא ארצות הברית ביידן ונשיא מצרים א-סיסי סיכמו השניים כי הסיוע ההומניטרי לעזה יועבר באופן זמני גם דרך ישראל, באמצעות מעבר כרם שלום, עד שיושגו הבנות לגבי הפעלת מעבר רפיח. 

הפופולריים