איזנקוט בדיון חסוי: נכון להגיע לסיום הלחימה ברפיח ולהתקדם לעסקת חטופים

איזנקוט: נכון להגיע לסיום הלחימה ברפיח ולקדם עסקה
לפי מקורות המעורים בנושא, סוגיית עסקת החטופים עלתה אמש בישיבת הקבינט - באופן מצומצם וישראל עדיין לא הציגה למתווכות מסמך הצעה רישמי למשא ומתן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עיר האוהלים ברפיח, 08.02.24
צילום: רויטרס

חבר הקבינט המצומצם, גדי אייזנקוט, מסר היום (שני) סקירה לחברי ועדת החוץ והביטחון בכנסת, בדיון חסוי: "חמאס מחדש את כוחו. הלחימה בו תימשך עוד שנים ארוכות ולכן לא נכון לדבר במונחים של שחרור חטופים וסיום המלחמה. מה שנכון בעזה זה להגיע לסיום לחימה ברפיח, ובמקביל להתקדם בעסקת חטופים ולעצור את האש לכמה זמן שידרש".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

עוד אמר איזנקוט כי "יש קונצנזוס בקבינט המלחמה על הדחיפות בשחרור החטופים", והסביר: "כמו שעצרנו להפוגה בפעם הקודמת, נוכל להפסיק את המלחמה ולחזור - ככל שיידרש כדי להשיג את מטרות המלחמה". על הקבינט הרחב אמר שהוא "מתפזר ולא ממלא את ייעודו".

קבינט המלחמה עסק בסוגיית החטופים באופן מצומצם

דיון בקבינט המלחמה שנערך אמש, עסק בסוגיית החטופים באופן מצומצם, כך לפי גורם ישראלי וכפי שפורסם היום (שני) בתוכנית יומן צהריים. השרים שמעו עדכון מראש המוסד דדי ברנע לאחר פגישותיו בפריז עם ראש ה-CIA, ויליאם בארנס, וראש ממשלת קטאר אל ת'אני.

לפי מקורות, ישראל עדיין לא הציגה למתווכות מסמך רשמי שכולל את ההצעה שלה בנוגע למשא ומתן, אלא רק תדרכה בנושא. ייתכן ומסמך זה יוצג למתווכות בפגישה נוספת שתתקיים השבוע.

אמש, כשעתיים לפני כינוסו, לשכת ראש הממשלה הוציאה הודעה ובה תקפה את צוות המשא ומתן: "בעוד שראש הממשלה נתניהו נתן פעם אחר פעם לצוות המשא ומתן מנדט נרחב לשחרור חטופינו, סינוואר ממשיך לדרוש את סיום המלחמה, נסיגת צה"ל מרצועת עזה והשארת חמאס על כנו, כדי שיוכל לבצע את זוועות ה-7 באוקטובר שוב ושוב. ראש הממשלה נתניהו מתנגד לכך בתוקף. התדרוכים מתוך צוות המו"מ רק מקשיחים את עמדת חמאס, פוגעים במשפחות ומרחיקים את שחרור חטופינו".

הפופולריים