הדחת המפכ"ל

היועמ"שית לבן גביר: זימון המפכ"ל לשימוע אינו חוקי, אין לקיימו

היועמ"שית: זימון המפכ"ל לשימוע אינו חוקי, אין לקיימו
בהודעה מטעם היועצת המשפטית לממשלה נכתב: "במסווה של טענות עקרוניות כביכול נגד המפכ"ל אתה מבקש למעשה "להענישו" על כך שביקש למנוע ממך להתערב באופן פסול בעבודת המשטרה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בן גביר היועמ"שית גלי בהרב מיארה
צילום: מרים אלסטר וחיים גולדברג, פלאש 90

היועצת המשפטית לממשלה גלי בהרב מיארה הודיעה הבוקר (שלישי) לשר לבטחון לאומי איתמר בן גביר כי הזמנת המפכ"ל לשימוע אינה חוקית ואין לקיים את השימוע. בהודעתה כתבה היועמ"שית: "סמיכות הזמנים מעוררת חשש כבד, כי במסווה של טענות עקרוניות כביכול נגד המפכ"ל אתה מבקש למעשה "להענישו" על כך שביקש למנוע ממך להתערב באופן פסול בעבודת המשטרה, וכל זאת שעה שאתה פועל לכאורה בניגוד להחלטה מפורשת של בג"ץ".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

עוד נכתב בהודעת היועמ"שית בהרב מיארה לשר בן גביר: "מתעורר חשש כבד שאתה מבקש להעביר מסר לכל שרשרת הפיקוד במשטרה, למען יראו וייראו". על מכתבו של השר בן גביר בו הוא מזמן לשימוע את מפכ"ל המשטרה כתבה היועמ"שית: "מכתבך שבסמך אינו מציג תשתית כאמור. זהו פגם משמעותי בפני עצמו והוא מעצים את החשש לפיו שיקולים זרים הנחו אותך בפעולתך".

כזכור, השר בן גביר זימן אתמול את מפכ"ל המשטרה שבתאי לשימוע ביום רביעי הקרוב, בטרם ימליץ לממשלה להקדים את סיום כהונתו. זאת בצל העימות החריף בין השניים על רקע המהומות האלימות אמש במירון.

הפופולריים