הלחצים שמאחורי הקלעים

דיווח: קטר איימה על חמאס - אם לא תהיה עסקה תגורשו מדוחא

דיווח: קטר איימה על חמאס - אם לא תהיה עסקה תגורשו מדוחא
גורם אמריקני אמר ל-CNN שארה"ב דורשת מקטר במשך חודשים לגרש את הנהגת חמאס מהמדינה אם לא תהיה עסקה, וכעת המסר הועבר לארגון הטרור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איסמעיל הנייה קטר 04.05.23
צילום: רויטרס

ברשת CNN האמריקנית דווח היום (שישי) כי קטר איימה על חמאס - אם לא תהיה עסקה, תגורשו מדוחא. גורם אמריקני אמר שהאיום הקטרי הגיע אחרי שבועות וחודשים ארוכים בהן ארה"ב דרשה מקטר לגרש את ארגון הטרור אם לא תהיה עסקה, וכעת המסר הועבר לחמאס. עוד דווח כי ממשל ביידן לחץ על מדינות באיזור להקפיא חשבונות בנק של חמאס.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

דיווח זה מצטרף לכך שמוקדם יותר היום נכתב ב-CNN כי בממשל ביידן לוחצים על מדינות ים תיכוניות הקרובות לחמאס לאיים עליו בשורת צעדים שיובילו את הנהגת ארגון הטרור לאמץ את הסכם הפסקת האש. גורמים אמריקנים רשמיים אמרו שבנוסף לאיום להקפיא חשבונות בנק של חברי חמאס תוגבל גם תנועתם במרחב.

מנהיג חמאס ברצועה יחיא סינוואר הודיע אתמול למצרים ולקטר כי יסכים לקבל את העסקה לשחרור חטופים אם ישראל תתחייב להפסקת אש קבועה ולכך שחמאס לא יידרש להניח את נשקו - כך פורסם אמש בעיתון וול סטריט ג'ורנל מפי שני דיפלומטים אמריקנים בכירים.

אחרי שדווח ביום רביעי כי קבינט המלחמה החליט כי לא תצא משלחת ישראלית לקטר עד שחמאס ישיב להצעה הישראלית לעסקה לשחרור חטופים, ערוץ "א-שרק" הסעודי דיווח אתמול כי חמאס דחה את ההצעה הישראלית לעסקה, אחרי שהתברר כי היא שונה מהותית מההצעה שהציג נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, כלשונו. נטען כי מדובר בהצעה "שאינה מבטיחה הפסקת אש קבועה, אלא הפסקת אש זמנית".עוד נכתב בדיווח כי "הכוחות הישראלים נשארים בשטח רצועת עזה וכשישוחררו החטופים, אז הם יחדשו את המלחמה".

הפופולריים