הנתונים המלאים

סקר כאן חדשות: אחרי הפרישה – גנץ מאבד גובה

סקר כאן חדשות: אחרי הפרישה – גנץ מאבד גובה
המחנה הממלכתי יורדת ל-23 מנדטים, הליכוד מתחזקת ל-22, יש עתיד עולה ל-16 והעבודה ל-7. רוב הציבור תומך בפרישת גנץ מהממשלה ובהקדמת הבחירות. בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה – אין שינוי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, בני גנץ
צילום: מרים אלסטר, יונתן זינדל, פלאש 90

מפלגת המחנה הממלכתי בראשות בני גנץ מאבדת ארבעה מנדטים אחרי ההחלטה לפרוש מהממשלה, כך עולה מסקר כאן חדשות שפורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. על חשבונו של גנץ מתחזקת יש עתיד בשני מנדטים, ומפלגות הליכוד והעבודה עולות במנדט אחד. רוב הנשאלים בעד הקדמת הבחירות וקיומן בתוך כמה חודשים. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לפי הסקר גנץ מוביל את המפלגה הגדולה עם 23 מנדטים, לעומת 27 בסקר הקודם. אחריו ניצבת הליכוד עם 22, לעומת 21 בסקר הקודם. אחריהם יש עתיד עם 16 מנדטים, שעולה מ-14 בסקר הקודם. ישראל ביתנו נשארת עם 12 מנדטים בסקר. 

ש"ס זוכה בסקר כאן חדשות ל-10 מנדטים ואחריהם עוצמה יהודית של איתמר בן גביר עם 9. מפלגת העבודה עולה בסקר מ-6 ל-7 מנדטים, ומשתווה ליהדות התורה שנותרת ללא שינוי. חד"ש-תע"ל ורע"ם מקבלות כל אחת 5 מנדטים ומפלגת הציונות הדתית נשארת יציבה על 4. בל"ד (2.8%), מרצ (1.8%) ותקווה חדשה (1.4%) לא עוברות את אחוז החסימה. בחלוקה לגושים, גוש הקואליציה הנוכחית מקבלת 52 מנדטים. 

שאלת מידת ההתאמה לראשות הממשלה נשארת ללא שינוי ביחס לסקר הקודם, כשגנץ זוכה ל-38% תמיכה ונתניהו ל-30%. רוב הנשאלים תמכו בפרישתו של גנץ מהממשלה ו-52% מהם השיבו בחיוב לכך, לעומת 27%. בנוסף, רוב הנשאלים (57%) השיבו כי יש להקדים את הבחירות ולקיימן בתוך מספר חודשים. זאת לעומת 31% שמתנגדים. 

פן נוסף שעסק בו הסקר הוא המלחמה בעזה. כמעט מחצית מהנשאלים, 49%, הביעו תמיכה בעסקה שתכלול שחרור כל החטופים תמורת הפסקה מוחלטת של המלחמה בעזה ושחרור אלפי מחבלים. 32% השיבו שהם מתנגדים לעסקה כזאת. בנוסף, 51% השיבו כי הם יותר מאמינים לגנץ שאמר בנאומו שהלחימה תיקח שנים, לעומת 22% שאמרו כי הם מאמינים לראש הממשלה שטען שאנחנו קרובים מאוד לניצחון. 

הסקר נערך בקרב מדגם של 605 גברים ונשים בגילאי 18 ומעלה בדגימה אינטרנטית, כולל מגזר ערבי. מועד עבודת השדה היה 10 ביוני ומספר האנשים שהתבקשו לענות על הסקר הוא 2,568. טעות הדגימה היא 4%. 

הפופולריים