חשיפה: יועץ אסטרטגי מורשע מעורב בגוף ההשפעה של ישראל בעולם

חשיפה: יועץ אסטרטגי מורשע מעורב בהשפעה של ישראל בעולם
מדובר בגוף הסברה שפועל מטעם המדינה על מקבלי החלטות בעולם, אליו גויסו גם חיילי צה"ל בצו 8 • איש העסקים הורשע באירופה ונידון בשנים האחרונות למאסר בגין עבירות שחיתות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טל זילברשטיין
טל זילברשטיין צילום: פלאש 90

היועץ הפוליטי ואיש העסקים, טל זילברשטיין, מעורב במערך ההשפעה של מדינת ישראל בעולם. כפי שנחשף היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11, זילברשטיין הינו יועץ אסטרטגי שהורשע באירופה, נידון למאסר, וגם עורך סיורים בחמ"ל הפעילות המיוחד לשני פוליטיקאים המקורבים אליו - נפתלי בנט וגדעון סער. גם השר עמיחי שיקלי ביקר בחמ"ל.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

במערך ההשפעה של ישראל משתתפים גם חיילי צה"ל שמגוייסים בצו 8, בניסיון לעבוד בגוף ההסברתי, כמו קמפיין, שנועד לתת מענה לקמפיינים דומים פרו-חמאסיים, ברשתות החברתיות. זילברשטיין בן ה-48 הוא איש עסקים המשמש גם כיועץ פוליטי. ברשימת ראשי הממשלה איתם עבד נמצאים אהוד ברק, אהוד אולמרט ובנימין נתניהו. בבעלותו חברת GCS לייעוץ תקשורת והוא מייעץ גם לחברות מסחריות נוספות.

גורם שמכיר את עבודת הארגון, סיפר כי הפעילות נותנת מענה לגופי השפעה פרו חמאסיים שפועלים בעולם במרץ רב מאז 7 באוקטובר. כלל הגורמים המעורבים ביקשו שלא להתייחס אליה.

לזילברשטיין גם עבר של עבירות בישראל. רק לפני שנה, המשטרה חשדה כי העניק שוחד של עשרות מיליוני דולרים לנשיא גינאה ולרעייתו. זילברשטיין נחשב לאחד מבין חמשת אנשי העסקים הבכירים שנעצרו בחשד לעבירות שחיתות. לפי החשד, בתמורה לשוחד שהעניק לנשיא המדינה האפריקנית, הוא קיבל זכיונות לכריית ברזל במדינה, וביצע פעולות שונות, בהן רישום עסקות נדל"ן פיקטיביות, והלבנת סכום של כתשעה מיליון אירו.

הפופולריים