הפתרון של הקואליציה להעברת "חוק הרבנים" נכשל: גוטליב הצהירה כי תצביע נגד

התרגיל להעברת חוק הרבנים נכשל; גוטליב: "אצביע נגד"
לאחר שהסכימה כי ח"כ מהליכוד יחליף אותה בהצבעה על החוק, הודיעה גוטליב במליאה כי תתנגד לחוק יחד עם ח"כ סעדה מהליכוד וח"כ קרויזר מעוצמה יהודית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ח"כ טלי גוטליב
ח"כ טלי גוטליב צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לאחר שהסכימה כי ח"כ אחר מהליכוד יצביע במקומה בעד "חוק הרבנים" בוועדת החוקה, ח"כ טלי גוטליב הודיעה הערב (שני) במליאה כי תתייצב להצבעה ותצביע נגד הצעת החוק. "אני, משה סעדה וקרויזר נצביע נגד, והצעת החוק תיפול", אמרה. זאת, לאחר שהביעה מורת רוח מההצבעה על החוק בעת מלחמה.

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר הנחה את ח"כ יצחק קרויזר ממפלגתו, גם הוא חבר הוועדה, להתנגד מחר לחוק, וגם ח"כ משה סעדה מהליכוד הודיע בעצמו כי יצביע נגד.

כפי שדווח אתמול, הממשלה חידשה את קידום ההצעה לאחר שבני גנץ וגדעון סער פרשו מהקואליציה. קידום הצעת חוק "רבני הערים" לוקחת את הכוח מידי הרשויות המקומיות והעבירה אותו לידי מועצת הרבנות הראשית ושר הדתות. באופוזיציה יקיימו פיליבסטר לאורך המליאה על הצעת החוק של הקואליציה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

ח"כ גוטליב יצאה נגד העלאת החוק בהתכתבות בקבוצת וואטסאפ פנימית: "למה בשם כל השמות מעלים שוב חוק שמצוי במחלוקת ומעורר מחלוקת בזמן מלחמה? לא למדנו כלום? יש מספיק חוקים להכין שקשורים למלחמה. תשאירו את המחלוקות ואת החוק הזה לימים טובים יותר. טאקט בחקיקה היא לא מילה גסה".

ח"כ סעדה כתב ברשתות החברתיות: "האמירה הערכית שלי עודנה בתוקף - אני אתנגד לחוק הזה יחד עם עוד חברי כנסת והוא לא יעבור, אם הוא יובא כעת להצבעה. הניסיון לבצע מחטף ולקדם בשעת מלחמה חוק ששנוי במחלוקת גדולה, רק כדי לאפשר מינויים שפוליטיקאים חפצים ביקרם, היא בגדר תעודת עניות לאלו שמקדמים אותו כעת מתוך דחיפות לא ברורה".

 

הפופולריים