סדקים בקואליציה

נתניהו התייחס להדלפות מהקבינט - בן גביר עקץ בתגובה

נתניהו התייחס להדלפות מהקבינט - בן גביר עקץ בתגובה
נתניהו הגיב לפרסום כי בן גביר הציע לתמוך בחוק הרבנים בתמורה לישיבה בקבינט. הליכוד: "מי שרוצה להיות שותף לצוות התייעצות ביטחוני מצומצם חייב להוכיח שהוא לא מדליף סודות מדינה", בן גביר עקץ: "שחוק הפוליגרף יחול על בעלי קוצב לב" • גנץ: "מי שסבור שיש שר שמדליף סודות מדינה, לא נותן לו את השליטה על המשטרה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

עימות חדש בקואליציה? הליכוד וראש הממשלה נתניהו התייחסו היום (רביעי) לפרסום לפיו בן גביר צפוי להתנות את תמיכתו בחוק הרבנים בתמורה לישיבה בקבינט מצומצם. נתניהו הבהיר: "הפרסום רצוף אי-דיוקים. ראש הממשלה נתניהו אמר לשר בן גביר דבר פשוט: מי שרוצה להיות שותף לצוות התייעצות ביטחוני מצומצם חייב להוכיח שהוא לא מדליף סודות מדינה או שיחות פרטיות". בתגובה השר לביטחון לאומי עקץ. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

עוצמה יהודית מסרה בתגובה: "עוצמה יהודית תומכת בחוק הפוליגרף לחברי הקבינט וקוראת לראש הממשלה לקדם אותו במהירות, ובלבד שיחול גם על בעלי קוצב לב. עוצמה יהודית קוראת לבצע בדיקה כיצד דלפו חומרים מהקבינט הקטן". הדברים נאמרו בעקיצה לכך שראש הממשלה נתניהו עבר השתלה של קוצב לב בשנה שעברה, בחוק המוצע טרם נכללו אנשים בעלי קוצב לב. 

גם גנץ, שעזב את הקבינט המצומצם והממשלה לפני כשבועיים, הצטרף לדברים. מהמחנה הממלכתי נמסר בתגובה לליכוד: "מי שסבור שיש שר שמדליף סודות מדינה, לא נותן לו את השליטה על משטרת ישראל, וחברות בקבינט". יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, כתב בחשבון ה-X שלו: "נפילתו של חוק הג׳ובים הוא תחילתו של הסוף. הספירה לאחור של הממשלה הזאת החלה".

יש לציין שתזכיר חוק הפוליגרף שנתניהו אמר שבכוונתו לקדם בדחיפות עוד בנובמבר 2023, עדיין נמצא בעבודת מטה של המטה לביטחון לאומי. המל"ל ומזכיר הממשלה לא חזרו לייעוץ המשפטי לממשלה עם נוסח חדש בעקבות הבעיות המשפטיות שעלו בו.

הפופולריים