חשיפת כאן חדשות

פארסת מינוי אבי כהן סקלי לפרויקטור בצפון - והקשר של אסנת מארק

פארסת מינוי סקלי לפרויקטור בצפון - והקשר של אסנת מארק
מקורות במשרד ראש הממשלה אמרו כי המקורבת לשרה נתניהו סיכלה את כניסתו של אבי כהן סקלי לתפקיד - אחת ה"האשמות" נגדו הינה שתמך בעליזה בלוך לראשות עיריית בית שמש בניגוד לדיל בליכוד עם החרדים • וסרלאוף: "אצבע בעיניהם של המפונים. קורא לנתניהו להפסיק עם הריקוד התימני"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שריפות בקריית שמונה
שריפות בקריית שמונה צילום: דוד כהן, פלאש 90

מקורות במשרד ראש הממשלה אמרו כי התערבות של חברת הכנסת לשעבר אסנת מארק, המקורבת לשרה נתניהו וחברת הכנסת קטי שטרית - הביאה לסיכול מינוי הפרויקטור הצפוני אבי כהן סקלי. כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" עם אילאיל שחר בכאן רשת ב. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

מארק ושטרית התנגדו נחרצות למינוי, ועל כן מארק שמצפה כבר תקופה ארוכה לתפקיד במשרד פעלה נגדו. אחת ה"האשמות" שעלו נגד סקלי הינה שתמך בעליזה בלוך לראשות עיריית בית שמש בניגוד לדיל בליכוד עם המפלגות החרדיות.

אסנת מארק

שר הנגב, הגליל והחוסן הלאומי, יצחק וסרלאוף, הגיב לעיכוב מינוי הפרויקטור ליישום החלטת הממשלה בצפון: "אצבע בעיניהם של תושבי הצפון המפונים. היה צריך למנות כבר מזמן. אבי כהן סקלי הוא מקצוען מהזן שאנו זקוקים לו בימים אלו. קורא לראש הממשלה להפסיק עם הריקוד התימני הזה ולקבל את ההחלטה המקצועית הנדרשת".

שר העלייה והקליטה אופיר סופר קרא למינוי של סקלי בהקדם: "לתושבי הצפון ראוי שיבחר איש מקצוע מהשורה הראשונה ואבי כהן סקלי הוא האיש הנכון לביצוע המשימות והאתגרים הנדרשים. שמחתי על ההודעה על מינויו וברכתי עליה, הבטחתי לו שאעמוד לצידו במשימה החשובה לטיפול המיידי במפונים ובשיקום העתידי".

לובי 1701, שהוקם על ידי תושבים בצפון הארץ עם פתיחת המלחמה מסר: "שמונה חודשים אנו מחכים, ואחרי שראש הממשלה כבר קיבל החלטה על מינוי דמות מקצועית וראויה, הזדעזענו לשמוע הבוקר כי גורמים בלשכה עצרו את המינוי. נראה ש"שיטת הרמזור" לא פוסחת על הצפון. תם העידן בו תקציבי הצפון שימשו כלי פוליטי לקידום אינטרסים צרים של פעילים פוליטיים. אנו מודיעים כי לא נאפשר זאת.
תושבי הצפון סיימו להיות כלי משחק פוליטי בזמן שהצפון נשרף, עסקים קורסים ותלמידים נושרים".

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם לראשונה שראש הממשלה בנימין נתניהו שוקל מחדש את מינויו של כהן סקלי לתפקיד פרויקטור הצפון. לפי גורם במשרד ראש הממשלה, הנושא לא הוחלט סופית. נתניהו כבר בישר לכהן על המינוי, שהתחיל בעבודה. ראשי רשויות שעודכנו על המתרחש בלשכת ראש הממשלה, זעמו על ההתנהלות. הדבר נובע ככל הנראה ברקע לחצים רבים סביב המינוי.

התוכנית לשיקום הצפון אושרה בסוף חודש מאי בממשלה, לאחר שהוגשה לפני כשמונה חודשים, ויושקעו בה שישה מיליארד שקלים וחצי, ששלושה מיליארדים מתוכם יוקדשו לטווח המיידי. הצעת המחליטים מחולקת לשני חלקים, כאשר בחלקה הראשון פתרונות שיופנו לטובת תושבי הצפון המפונים, ובחלקה השני לטובת שיקום רב תחומי.

במסגרת ההחלטה יוקם מטה ייעודי במשרד ראש הממשלה שתפקידו לקדם את יישום ההחלטה ולגבש את המתווה. הוחלט גם כי תוקם ועדת שרים בראשות ראש הממשלה, אשר תקדם מדיניות כלל ממשלתית ומערכתית בנושא שיקום ופיתוח הצפון. עוד נקבע בהחלטה כי יינתן סיוע לצרכים השוטפים של הרשויות בסכום של מעל ל-200 מיליון ש"ח, בעקבות המלחמה.

בין מטרות התוכנית לטווח הקרוב: הגברת הוודאות לתושבי האזור, סיוע בשימרה על ביטחון היישובים המאויימים וחיזוק הביטחון התעסוקתי. המתווה לטווח הרחוק צפוי לעסוק בשלל נושאים, וטרם נקבע במדוייק באילו. בין הנושאים על הפרק: חיזוק ענף התיירות בצפון, הקמת אוניברסיטה בקריית שמונה וחיזוק עסקים ומפעלים.

הפופולריים