סערה נוספת

דיסטל-אטבריאן לאחד מראשי "אחים לנשק" שסבתו נרצחה: ידיך מגואלות בדם

דיסטל-אטבריאן לאחד מראשי "אחים לנשק": ידיך מגואלות בדם
חברת הכנסת כתבה ברשת X לעמרי רונן, סרן במילואים שאיבד את סבתו ב-7 באוקטובר, "ילדיך יתביישו שאביהם היה חבר בארגון שהוביל לטבח". אחים לנשק תקפו: "מתירה את דמנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנת ארגון "אחים לנשק" בירושלים
הפגנת ארגון "אחים לנשק" בירושלים צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חברת הכנסת ממפלגת הליכוד גלית דיסטל-אטבריאן כתבה הלילה (חמישי) ברשת X לעמרי רונן, אחד מראשי ארגון "אחים לנשק", שסבתו נרצחה ב-7 באוקטובר: "עם ישראל ישנא אתכם לנצח. הילדים שלך יתביישו לומר בקול רם שאבא שלהם היה חבר בארגון שהוביל לטבח. הייתי כותבת לך לשטוף את הפה בסבון, אבל עדיף שתתחיל עם הידיים - הן מגואלות בדם".

חילופי הדברים בין דיסטל-אטבריאן לרונן

חילופי הדברים התחילו בכך שדיסטל-אטבריאן שיתפה סרטון ובו מפקד בית הספר לבקרה אווירית ופיקוח טיסה, סגן אלוף י', אומר שהייתה פגיעה בחיל האוויר בעקבות המחאה נגד הרפורמה המשפטית, וכתבה "תראי מה עשית, שקמה". רונן, סרן במילואים שסבתו נירה נרצחה בכפר עזה, ענה לה: "כולנו ראינו את הריאיון שלך אחרי טבח 7 באוקטובר, את יודעת שזה עליכם. גרמת למדינה להיחלש, פגעת באנשים ואת לא מועילה לאף אחד - מילים שלך. לכי הביתה הסיפור שלך נגמר".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

חברת הכנסת הגיבה לו והוסיפה: "אתה והארגון האלים, השונא, הגזעני והברברי שלך זה הדבר הכי הרסני שקרה לחברה הישראלית מקום המדינה".

בריאיון לתוכנית רינה ועקיבא בכאן רשת ב התייחסה דיסטל-אטבריאן למה שכתבה ואמרה: "לא ידעתי שסבתו נרצחה, לא הייתי כותבת 'ידיך מגואלות בדם' אם הייתי יודעת את זה. אבל אנשים פוחדים לומר את האמת, לבקר את הארגון הזה שחצה את כל הקווים האדומים".

"מה שהם עשו אחרי 7 באוקטובר, בטל בשישים לעומת הנזק שהם עשו למדינה", אמרה חברת הכנסת בריאיון, "והם ממשיכים ביתר שאת, אף אחד לא שם להם קו אדום. הארגון לא שינה את דרכו במאומה אחרי הטבח, ממשיך בהסתה, אז אני אקום ואשים קו אדום".

מאחים לנשק נמסר: "כבר חשבנו שהגענו לפסגה של שנאת חינם, אולם ח"כ דיסטל מוסיפה להתיר את דמנו כשהיא תוקפת אזרח, אח שלנו, מילואימניק שמגן עליה ועל כולנו, בלי קווים אדומים. אנחנו לא מפחדים, לא נירתע עד שכל ממשלת הקיצוניים תהפוך היסטוריה".

כ-700 קציני מילואים בחיל האוויר הודיעו לפני כשנה כי יפסיקו את התנדבותם, בשל אישור החוק לצמצום עילת הסבירות, ביניהם כ-300 טיסיים. מפקד חיל האוויר, האלוף תומר בר, אמר אז כי חיל האוויר כשיר, אך יש פגיעה הולכת ומעמיקה. האלוף בר אמר אז לאנשי המילואים כי על אף הקושי שיש לחלקם, הוא מצפה מהם להמשיך להגיע משום שאי התייצבות פוגעת בצה"ל ובאמון הציבור. עוד אמר מפקד חיל האוויר כי הרמטכ"ל והוא עצמו מגנים בכל פורום השתלחות באנשי המילואים.

 

 

הפופולריים