נוחי דנקנר על סף הסדר פשרה בתביעת אי.די.בי

נוחי דנקנר על סף הסדר פשרה בתביעת אי.די.בי
בעל השליטה לשעבר בחברה והדירקטורים שכיהנו בה, נמצאים במגעים מתקדמים עם התובעים בפרשה. במסגרת ההסכם המסתמן ישיבו הדירקטורים לחברה 175 מילון שקל והתביעה נגדם תימחק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נוחי דנקנר בעת משפטו
צילום: צילום: פלאש 90

דירקטורים בחברת א.די.בי, ובעל השליטה בחברה לשעבר נוחי דנקנר, נמצאים במגעים מתקדמים מאוד לחתימה על הסדר פשרה עם התובעים - כך נודע הבוקר (חמישי). הן הדירקטורים והן דנקנר נתבעו במאות מיליונים בשל חלוקת דיבידנדים מהחברה.

במסגרת הפשרה המסתמנת, ישיבו הדירקטורים לקופת החברה 175 מילון שקל והתביעה נגדם תימחק. הצדדים מצויים במגעים מתקדמים וצפויים לחתום על ההסדר עוד היום, אולם ההסכם כפוף לאישור בית המשפט.

מדובר בתביעה נגזרת, שהגישו בשם החברה בעלי מניות ונאמני הסדר החוב של החברה. הם תבעו את הדירקטורים ואת הנהלת החברה ובכלל זה את דנקנר על סכום של 650 מיליון שקל. הטענה היא שהנתבעים אישרו באופן לא חוקי חלוקת דיבידנדים בסכום של יותר ממיליארד שקל מקופת החברה, בזמן שכבר היה ברור להם שמצבה הכספי לא טוב שלא תוכל להחזיר את חובותיה.

בית המשפט המחוזי בתל אביב כבר אישר את ניהול התביעה, ובימים האחרונים החלו דיוני ההוכחות בתיק. נוחי דנקנר עצמו אמור היה לעלות על דוכן העדים היום אולם עדותו נדחתה אתמול לשבוע הבא, בעקבות הלווייתה של עדת מפתח בתיק שמתה בנסיבות טרגיות בתחילת השבוע.

הפופולריים