נחתם ההסכם: שייח' מדובאי רכש 50% מבית"ר ירושלים

נחתם ההסכם: שייח' מדובאי רכש 50% מבית"ר י-ם
מוחמד חמד בן ח'ליפה התחייב להשקיע יותר מ-300 מיליון שקל בעשור הקרוב. בית"ר: "היום היסטורי ומרגש" • מתווך העסקה לכאן רשת ב: לא מתרגש מלה פמיליה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רכישת בית"ר ירושלים, 07.12
צילום: צילום: בית"ר ירושלים

חשיפת כאן חדשות - עסקה היסטורית בכדורגל הישראלי: השייח' חמד בן ח'ליפה מדובאי רכש 50% מהבעלות על המועדון הירושלמי, כך הודיעה היום (שני) הקבוצה. ההתחייבות להשקעה שלו תעמוד על יותר מ-300 מיליון שקלים בעשר השנים הקרובות. לטענת המקורבים יש הסכמה כי יו"ר הקבוצה יהיה אלי אוחנה ואילו בנו של השייח', מוחמד חמד בן ח'ליפה, יהיה סגנו. לדברים אין אישור לפי שעה מצד בית"ר.

נאום כהן, המתווך בעסקה, התראיין לתוכנית "שלי וגואטה" בכאן רשת ב ואמר כי "זה נס חנוכה, זה רגע היסטורי, הרבה אנשים היה להם ספק בעסקה והיו הרבה דיבורים. אני בתור ישראלי אשמח אם נראה את בית"ר משחקת מול החזקות בעולם. אף אחד לא מתרגש מ"לה פמיליה". מדינת ישראל חתמה על שלום עם האמירויות. אנחנו מאחורי הסיפורים של הגזענות ואם ערבי ישחק או לא ישחק. אנחנו מקבלים הכל מהם, אז למה שלא יהיו חלק מאיתנו. בית"ר זו הגאווה של מדינת ישראל והיא צריכה להיות בטופ, ואני רואה לאן שזה הולך. יהיו עוד עסקאות כדורסל ואחרות". 

האזינו לריאיון עם נאום כהן

מבית"ר ירושלים נמסר: "יום היסטורי ומרגש בתולדות בית״ר ירושלים, היום בשעות הצהריים נחתמה עסקת שותפות בבעלות על הקבוצה בין מר משה חוגג לשייח חאמד בן ח'ליפה אל-נאהיאן. הכסף אשר ייכנס לקופת המועדון ישמש בראש ובראשונה להשקעה בתשתיות, נוער ורכישת שחקנים פוטנציאליים להתפתחות. כמו כן, יוקם דירקטוריון חדש לקבוצה שיכלול גם את בנו של השייח׳, מוחמד בן חאמד בן ח׳ליפה, אשר יהיה נציגו בכל הקשור למועדון". 

הבעלים משה חוגג אמר לאחר החתימה: ״ערב חג החנוכה המנורה הבית״רית נדלקת באור חדש ומרגש במיוחד. אנחנו מצעידים ביחד, כולנו, את המועדון לימים חדשים של דו קיום". 

יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון מסר בתגובה לעסקה: "מעל לכל אלו בשורות נפלאות למועדון הכדורגל בית״ר ירושלים על מאות אלפי אוהדיו ויש בה לשדרג את אחד המועדונים המפוארים שלנו ולהבטיח לו עתיד פורה. כמו כל פריצת דרך, יהיו מי שיחושו מאוימים, אולי אף ינסו לחבל במהלך, אבל הרוב הגדול של אוהבי המשחק והאדם יהיו חייבים להיות בצד המנצח. אני משוכנע כי אין זאת החדשה הטובה האחרונה בשותפות המתרחבת בינינו לבין עמיתינו ממדינות המפרץ והיא רק תלך ותתרחב בכל הרמות ובאספקטים מגוונים". 

הפופולריים