מזכ"ל הוועדה המארגנת של מונדיאל 2022: ישראלים יוכלו להתארח בקטר

ישראלים יוכלו להתארח במונדיאל 2022 בקטר
בריאיון לרשת ESPN אמר אל חסן אל ת'אוואדי כי הוא "מקווה שגם לפלסטינים יהיה מותר לבקר" בגביע העולמי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איצטדיון המונדיאל בקטר
צילום: צילום: אי.פי

חסן אל ת'אוואדי, מזכ"ל הוועדה המארגנת של משחקי גביע העולם 2022 בקטר, מדגיש היום (שלישי) כי ישראלים יוכלו להתארח במשחקי המונדיאל בקטר וכי לא תהיינה הגבלות. בריאיון לרשת ESPN אמר אל ת'אוואדי כי הוא "מקווה שגם לפלסטינים יהיה מותר לבקר" בגביע העולמי.
בחודשים האחרונים ארגון StandWithUs פועל מול פיפ"א כדי לוודא כי ממשלת קטר תאפשר לאוהדי כדורגל ישראלים המעוניינים להתארח במשחקי גביע העולם 2022 לקבל אשרת כניסה למדינה. כמו מרבית מדינות ערב, קטר אוסרת כניסת ישראלים לשטחה, בניגוד לכ-250 מדינות וטריטוריות שניתן למצוא ברשימה המקוונת של אזרחים הרשאים לקבל ויזת כניסה.

מנכ"ל StandWithUs ישראל, מייקל דיקסון, מסר בתגובה: "בעוד שאנחנו מברכים את דבריו של חסן אל ת'אוואדי אנחנו נמשיך לעקוב מקרוב אחרי העניין הזה. יש מספר טענות נגד עיקריות שעלו סביב האירוח של המונדיאל בקטר בשל תמיכתם בארגוני טרור, לרבות חמאס, תעסוקה בתנאי עבדות בשטחם ויחסם כלפי קהילת הלהט"ב. כל אלה טענות שצריך לתת עליהן את הדעת, כמו גם העניין של האיסור על אוהדי כדורגל מהמדינה היהודית היחידה בעולם להתארח במונדיאל. נותני חסות רבים של אליפות העולם יבחנו האם קטאר תפעל בהתאם לערכים שהמשחקים אמורים לקדם לפי פיפ"א. אנחנו מצפים שאוהדי כדורגל ישראלים, יחד עם כל האחרים, יוכלו להתארח בבטחה ולהנות מהמשחקים".

הפופולריים