ביזיון בגמר הגביע

בית"ר י-ם זכתה בגביע, כאוס אחרי המשחק - הנשיא פונה ע"י מאבטחים

בית"ר י-ם זכתה בגביע, כאוס אחרי הזכייה - הנשיא פונה
ניקולאסקו (37'), פריידי (76') ושועה (95') חגגו מול השער של נתניה, והעניקו לצהובים-שחורים מהבירה את הגביע הראשון זה 14 שנים וה-8 בתולדותיהם. אלפי אוהדים פרצו לדשא ומנעו את הנפת הגביע, הנשיא הרצוג פונה. המשטרה תזמן את מנהל האירוע לשימוע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מהומות בגמר הגביע
צילום: ללא

כאוס בגמר גביע המדינה: לאחר שזכתה הערב (שלישי) בית"ר ירושלים בתואר, פרצו אלפי אוהדים לכר הדשא וגרמו למהומה גדולה ולדחיית טקס ההנפה, בשל מחדל של המשטרה. הנשיא הרצוג הורחק מכר הדשא. אוהדים שפרצו למגרש שרפו את רשתות השערים על מנת לקחת מהם חתיכה, חלק מהם אף גנבו מדליות המיועדות לשחקנים. המשטרה הודיעה כי תזמן את מנהל האירוע לשימוע. יו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ יביא לדיון את הקמת ועדת בדיקה חיצונית לבחינת האירוע בישיבת הנהלת ההתאחדות.

30 אלף הצופים בסמי עופר חזו בבית"ר ירושלים זוכה בגביע המדינה ה-8 בתולדותיה, לאחר שהביסה את מכבי נתניה 0:3. יון ניקולאסקו עשה את זה ראשון כשכבש בדקה ה-37', פרדי פריידיי הכפיל בדקה ה-76' בזכות בישול מצוין של ירדן שועה - שחתם עם שער בפנדל בדקה ה-95', והשלים את החגיגה הירושלמית על חשבון החניכים של רן קוז'וק. מאמן בית"ר יוסי אבוקסיס והבעלים ברק אברמוב זוקפים לזכותם זכייה שלישית בגביע, כאשר שתיים מהן היו כשאבוקסיס שימש כמאמן בבני יהודה תחת בעלותו של אברמוב.

ירדן שועה, הצטיין עם שער ובישול (צילום: אורן בן חקון, פלאש 90)

יו"ר מנהלת הליגות ארז כלפון בירך את בית"ר על הזכייה: "אתם ראויים לגביע אחרי הדרך המרשימה שלכם במפעל ואני בטוח שתייצגו את הכדורגל הישראלי בכבוד באירופה. מילה חמה מיוחדת מגיעה לבעלים ברק אברמוב אשר לקח מועדון מפורק רגע לפני פתיחת העונה, והוביל אותו להישגים כבר בעונתו הראשונה".

הפופולריים