חזרה מפציעה וזכתה בארד באליפות העולם: "לא ציפיתי"

חזרה מפציעה וזכתה בארד באליפות העולם: "לא ציפיתי"
אטמנוב בשיחה על מדליית הארד, הפציעה הקשה, ואולימפיאדת פריז 2024
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: איגוד ההתעמלות בישראל

אליפות העולם בהתעמלות אומנותית בוולנסיה הייתה תחרות מוצלחת מאוד עבור המתעמלות הישראליות. בתחרות, הנבחרת הקבוצתית של ישראל זכתה, לראשונה בהיסטוריה, בתואר אלופת העולם בקרב-רב לאחר תחרות מוקדמות בה סיימה עם סך של 70.800 נקודות. דריה אטמנוב הישראלית, גרפה גם היא הישג מרשים מאוד - מדליית ארד בקרב-רב. 

בריאיון מיוחד לכאן חדשות, ששודר בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב, דריה סיפרה היום (ראשון) על הפתעתה הגמורה, כאשר שמעה על הזכייה לראשונה: "אני בכלל לא ציפיתי לשום מדליה, כשהגעתי לתחרות המטרה שלי הייתה רק להשיג את הקריטריון האולימפי". חוסר ציפיותיה של דריה מלעלות על הפודיום, היה בעקבות הפציעה שלה, שבר בכף הרגל, פציעה שהובילה את המתעמלת הצעירה לתקופת התאוששות ארוכה.

האזינו לריאיון המלא

"חזרתי רק לפני חודשיים להתאמן ולהיות על הרגליים", מספרת אטמנוב, "ובאמת בלי המאמנת שלי והצוות הרפואי שהרים אותי על הרגליים - כנראה לא הייתי מצליחה בכלל להגיע לפודיום, ולא לתחרות בכלל". הנבחרת הישראלית מתחרה בהובלתה של המאמנת הלאומית הראשית איילת זוסמן, יחד עם המאמנות אלה סמופלוב, נטשה סטיפנובה, עוזרת מאמנת איידה מיירין. 

לצוות המתעמלות מתלווה גם עוזרת המאמנת לינוי אשראם, שגרמה לציבור הישראלי להתאהב בהתעמלות אמנותית, ולהיחשף לתחרויות של הענף המיוחד. "לינוי תמיד זורקת טיפים פה ושם", מספרת אטמנוב. על הפיכת ענף ההתעמלות האמנותית לאימפריה של ממש בארץ, אטמנוב מוסיפה: "רואים הרבה יותר התעניינות בענף בארץ - גם מצד התקשורת, וגם בנות רבות שמצטרפות לאגודות השונות. מדהים לראות איך הענף מתפתח. 

בסיום התחרות, ישראל סיימה רביעית בתחרות המדינתית, שכוללת חיבור תוצאות הנבחרת הקבוצתית והמתעמלות האישיות. מתעמלות הנבחרת: אופיר שחם (עירוני נתניה), דיאנה סברצוב (מכבי תל אביב), הדר פרידמן (מכבי מקפ"ת פתח תקוה), ליזה בנצ'וק (הפועל ראשון לציון רמת אליהו), רומי פריצקי (מכבי תל אביב) שני בקנוב (מכבי חיפה).

הפופולריים