"רץ בשביל המדינה שלי": מארו טפרי זכה במדליית כסף באליפות העולם

מארו טפרי סגן אלוף העולם: "רץ בשביל המדינה"
ריצת המרתון של טפרי הייתה דרמטית במיוחד, כאשר מטרים אחרונים לפני הסוף - עקף רץ אחר, וגרף את המקום השני
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
-
צילום: איגוד האתלטיקה

אליפות העולם באתלטיקה: מארו טפרי בן 31, הרץ הישראלי, זכה במדליית כסף בתחרות המרתון באליפות העולם באתלטיקה שהתקיימה בבודפשט. זהו הישג השיק בקריירה של טפרי, שהוא גם סגן אלוף אירופה מהשנה שעברה. טפרי סיים את הריצה בזמן של שעתיים, תשע דקות ו-12 שניות, כאשר במקום הראשון, רק כמה שניות לפניו - סיים את הריצה ויקטור ריפלנגאט מאוגנדה בזמן של שעתיים, שמונה דקות ו-53 שניות. 

"אני לא מעכל. היו לי ציפיות להיות בעשירייה הראשונה, אבל באמת לא חשבתי שאגיע לפודיום", אמר טפרי בריאיון בתוכנית בנימיני וגואטה בכאן רשת ב. הרץ הישראלי, הדגיש שעל אף שעיתונאים אתיופים רבים שאלו אותו לגבי הריצה והמוצא האתיופי שלו, הוא ענה להם כי "קודם כל - ישראל, אני חי פה ואני רץ בשביל המדינה שלי".

במטרים האחרונים של הריצה הארוכה, טפרי הצליח לעקוף את לאול גברסלאסי מאתיופיה, ולסיים 7 שניות לפניו בלבד. טפרי סיפר על הרגעים הדרמטיים: "בקילומטר ה-37 עקפתי את אלוף עולם לשעבר, וזה נתן לי מוטיבציה ללחוץ עוד. שמעתי את המשפחה שלי לאורך כל הריצה, וגם לקראת הסיום, בקילומטר ה-41 וקצת, הם אמרו לי שהוא נחלש ואח שלי אפילו רץ לצידי". 

באליפות העולם הקודמת, טפרי סיים במקום 11, ובאולימפאדת טוקיו 2020 במקום ה-13. התוצאות של טפרי באליפות העולם השנה, מסמלת את ההתקדמות המטאורית שלו מאז. "אני כל כך שמח שאני מתקדם", אמר טפרי. "אני לא מתייחס לציפיות של אנשים ממני - אני אתאמן ואתרגז ואעשה הכול כדי לייצג את עצמי ואת המדינה בכבוד באלימפיאדת פריז. הולך להיות שם לא קל - יום חם מפה נראה לי".

מארו טפרי מימין, יחד עם היימרו עלמייה מישראל שסיים במקום ה-20. צילום: התאגדות האתלטיקה

נדמה שבשנים האחרונות ישראל הפכה למעצמת ריצה, כאשר גם בתחרות זו במקום הרביעי וגם במקום ה-20 נמצאים אתלטים ישראלים, וגם רצים נוספים בארץ ממשיכים לתת לטפרי "פייט". טפרי מסביר את התפתחות הענף: "התמיכה עכשיו יותר גדולה מהוועד האולימפי, איגוד האתלטיקה ואגודת תל אביב. יש גם ספונסרים שתומכים, אז זה מעניק מחויבות - אתה צריך להחזיר למה שאתה מקבל".

 

הפופולריים